Darček k prvým narodeninám

Prvé narodeniny sú veľká udalosť. Bábätko sa už naučilo plaziť, liezť, stáť a skúša svoje prvé vratké krôčiky. Vie jesť rukami a rado všetko odhadzuje, pretože skúma priestor. Dokáže vám dať pusu, objíme vás a má zmysel pre humor, no rozumie aj slovu nie. Vie povedať zopár zmysluplných slov a keď ukáže napríklad na auto, jeho gesto je obyčajne sprevádzané nadšeným: „Ato, ato!“ Toto všetko zohráva pri kúpe darčeka k prvým narodeninám veľkú úlohu. Vyberajte preto dôkladne. A ak potrebujete poradiť, máme pre vás niekoľko tipov.

Obrázkové knihy

Keď sa ročného bábätka opýtate, kde je na obrázku psík, dokáže ho nájsť očami, prípadne naňho ukázať. Čítanie z kníh pomáha deťom v osvojovaní si jazykových zručností a zároveň podporuje kreativitu. Vhodné sú najmä leporelové knižky, ktoré sa pri útoku drobca len tak neroztrhnú. Deti tiež milujú knižky, ktoré obsahujú pohyblivé časti, napríklad otáčavý ciferník hodín.

Hudba

Deti vo všeobecnosti rady experimentujú. Zvuk ako taký ich fascinuje a už v tomto veku dokážu oceniť tóny, ktoré sa im páčia a naopak. Kúpte im preto trúbku, bubon, xylofón či hraciu skrinku. Dávajte pritom pozor, aby boli všetky nástroje vhodné pre deti, aby si s nimi nemohli ublížiť, no zároveň sa len tak ľahko nerozbili. Pozor aj na intenzitu vydávaného zvuku. Deti sa môžu príliš hlasných hlukov báť alebo nimi spôsobiť bolesť hlavy svojim rodičom.

darcek_ido_01

Všetko, čo sa hýbe

Vláčik na ťahanie, garáž, z ktorej sa môžu spúšťať autíčka či guľôčková trať, to všetko deti jednoducho fascinuje. Skúšanie rôznych spôsobov, ako dostať vec z jednej strany izby na druhú ich zabaví na niekoľko hodín a ak vyberiete stavebnicové trate či modely, ktoré si môže dieťa ľubovoľne prestavať, o skvelý darček máte postarané.

Kvalitné detské oblečenie

I keď každé bábätko je iné a veľkosti niekedy nesedia presne, darček v podobe detského oblečenia príde vždy vhod. Kupujte však radšej väčšie čísla (80 až 86), aby do nich deti mohli dorásť. Vhodné sú napríklad pohodlné tepláky na traky, v ktorých sa budú deťom robiť prvé krôčiky ľahko a zároveň si pri páde neoderú kolienka. Ďalším praktickým kúskom je detská tepláková súprava, pohodlné detské dupačky či teplý sveter. Pri ich výbere dbajte na kvalitný materiál a praktické drobnosti v podobe zapínania medzi nôžkami alebo pri krku, ktoré uľahčia rodičom prácu s obliekaním. Ak chcete oslávencovi kúpiť niečo sviatočné, chlapcom môžete vybrať štýlové detské sako a dievčatám zas elegantné detské šaty zdobené čipkou.

darcek_ido_02

Odrážadlá

Ak chcete do darčeka investovať, vhodnou možnosťou sú odrážadlá. Autá, malé motorky či trojkolky dokážu rozvinúť koordináciu pohybov detí a čiastočne ich učia aj rovnováhe. Keďže deti rady napodobňujú rodičov, otáčanie volantom sa môže stať na najbližšiu dobu ich najobľúbenejšou zábavou. A ak sa k tomu pridajú aj farebné gombíky so zvukom či klaksón, možno budete mať problém dieťa od odrážadla odtrhnúť.

Pri príležitosti prvých narodenín bábätka nezabudnite drobnosťou obdarovať aj rodičov, ktorí mali posledných 12 mesiacov určite plné ruky práce. Maličkosť v podobe voňavej soli do kúpeľa či kvalitného vína im môže pripomenúť, že aj keď majú doma o jedného člena viac, stále by si mali nájsť chvíľku aj jeden pre druhého.

darcek_ido_03

PR článok
Foto: pixabay.com

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*