Zdravie vášho štvornohého miláčika ovplyvňuje predovšetkým strava

Kedysi sa psom a mačkám dávalo to, čo ostalo z obeda a večere. Teraz sú tieto zvieratá šľachtené a ich tráviace ústrojenstvo nedokáže spracovať stravu, ktorú bežne jedávame aj my. Aby váš štvornohý miláčik, či už je to mačka, alebo pes, bol zdravý, je potrebné, aby ste mu dávali kvalitné krmivo, ktoré podporí rast a nespôsob mu zdravotné ťažkosti.

Keď sa objavia alergie

Keďže dnešné plemená sú šľachtené, objavujú sa u nich aj zdravotné ťažkosti, s ktorými sa bežne stretávame u ľudí. Astma, ekzémy, ale aj alergie vedia potrápiť šľachtené plemená psov a mačiek. Ak máte doma psíka a v poslednej dobe ste si všimli, že vždy po zjedení určitého krmiva má zažívacie ťažkosti, je potrebné ísť k veterinárovi a dať sa vyšetriť.

Možno máte hlavu v smútku, pretože si neviete predstaviť, čo teraz dávať svojmu psíkovi, ale nemajte obavy, na slovenskom trhu nájdete bezpečné granule pre alergických psov. Neobsahujú žiadne alergény, ktoré by tráviacej sústave vášho psíka mohli uškodiť. Toto krmivo je dokonca vhodné aj pre ľudí, preto ak budete mať chuť ochutnať, akej kvality je toto krmivo, nemusíte sa báť, že by vám uškodilo.

Obezita aj u psov

Aby bol váš psík zdravý, je potrebné stanoviť mu určité dávky krmiva a nekŕmiť ho hlava nehlava. Tak, ako aj u ľudí, tak aj u psíkov sa môže objaviť obezita, preto si dávajte pozor, koľko a čo psíkovi dáte žrať. Kombinácia zdravej stravy, v tomto prípade zdravého krmiva pre psov, a pohybu dokáže zabrániť vzniku obezity.

Nezabúdajte , že s obezitou prichádzajú aj iné zdravotné problémy, napríklad zvýšený krvný tlak, problémy s kĺbmi.

Zdravie vášho štvornohého miláčika ovplyvňuje predovšetkým strava, dávajte si preto záležať, od koho budete kupovať krmivo pre psov a ak vám náhodou veterinár potvrdí, že váš psík má alergiu, kupujte výhradne len hypoalergénne krmivo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *