Pánske džínsové šortky v elegantnom aj v ležérnom štýle. Ako si ich vybrať a ako ich nosiť?

Pánske džínsové šortky sa dlho spájali s „otcovským“ šatníkom, ktorý bol trendy pred niekoľkými rokmi. Boli zámerne neforemné, s vysokým pásom a širším strihom. Tradičné pánske džínsové šortky však mali v minulosti byť hlavne praktické. Pôvodne boli totiž určené na prácu na záhrade. Dnes však džínsové šortky zažívajú návrat a sú omnoho lichotivejšie a modernejšie ako tie z 90-tych rokov.

Ako si vybrať dobrý pár pánskych džínsových šortiek?

Ak hľadáte ideálne šortky, musíte dbať na niekoľko základných pravidiel. Mali by byť dostatočne krátke, aby boli viditeľné vaše kolená. Akékoľvek šortky, ktoré nekončia 1-5 centimetrov nad kolenom sú buď príliš dlhé, alebo príliš krátke. V každom prípade nebudú vyzerať dobre. Voľnosť šortiek je do istej miery vecou vkusu a štýlu. Treba však pamätať na to, že šortky pridávajú objem iba hornej časti nôh. Tie spodné časti zostanú holé, a tak všetko nad nimi bude opticky vyzerať širšie.

Čím väčšie budú vaše šortky, tým objemnejší vzhľad dosiahnete. Pokiaľ si teda oblečiete príliš voľné šortky, váš zadok a stehná budú vyzerať veľké, čo nie je práve vzhľad, ktorý väčšina mužov vyhľadáva. V rámci všeobecnej šablóny hľadajte vždy ľahšiu džínsovinu – napokon, šortky budete nosiť v teplejšom a vlhkejšom počasí. Následne je to už len o štýle, ktorý sa vám zapáči. Na výber máte celú škálu farieb, roztrhané šortky, vybielené šortky, šortky s potlačou, šortky na zips, alebo so šnúrkami…jednoducho, vyberie si úplne každý.

Ak neviete, kde hľadať, vyskúšajte napríklad Bolf.sk, kde nájdete desiatky pánskych denimových šortiek.

Ako nosiť pánske džínsové šortky

Džínsové šortky sa dobre hodia prakticky ku všetkému. Je v podstate úplne jedno, čo si k nim oblečiete, pretože pokiaľ outfit zladíte farebne a zostanete v jednom štýle, nemáte čo pokaziť. Hodia sa tiež ku všetkým ležérnym košeliam vo vašom šatníku. To isté platí aj o tričkách. Hodia sa ku všetkým, od tých klasických, cez tielka, až po elegantnejšie polo tričká s gombíkmi.

V prípade džínsových šortiek sa veľmi neoplatí nakupovať retro kúsky – teda aspoň pokiaľ neplánujete zmeniť vašu siluetu. Staršie páry pánskych džínsových šortiek mali totiž tendenciu sa smerom nadol rozvetvovať, čím zakrývali celú strednú časť od pása po kolená. Páni tak v týchto šortkách často vyzerali neforemne, a to vám rozhodne nepomôže vytvoriť štýlový outfit. Štíhlejší modernejší strih naopak celkovo predĺži trup, vďaka čomu budete vyzerať vyššie.

Pre naozaj atraktívny spôsob nosenia džínsových šortiek vyskúšajte napríklad kombinovať tmavé šortky s čisto bielym tričkom, cez ktoré prehodíte svetlosivú ľanovú košeľu. Vysúkajte si rukávy, obujte si šedé alebo tmavomodré mokasíny, nasaďte si okuliare, a ste pripravení vyraziť do mesta, za priateľmi, alebo dokonca i do práce. Pre o niečo ležérnejší outfit môžete džínsové šortky doplniť bielymi teniskami a tričkom s potlačou. Decentné nápisy a logá sú dnes trendy, avšak dajte si pozor, aby vám tričko nebolo príliš upnuté. Hľadajte vždy klasické strihy, ktoré sú mierne voľné a vytvoria tak so šortkami harmóniu – v opačnom prípade budete vyzerať neforemne. Nápisy a logá by tiež mali byť decentné, nechcete predsa vyzerať ako chodiaca reklama.

Ďalším trendovým letným outfitom je spojenie denimových šortiek so šľapkami alebo sandálmi. V tomto prípade ale dbajte najmä na to, aby bola obuv kožená a kvalitná. Ako vrchný diel outfitu môžete v horúcich dňoch zvoliť farebné tielko alebo bavlnenú košeľu, na ktorej si opäť môžete štýlovo vysúkať rukávy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *