Toto sú najinzerovanejšie autá na slovenskom trhu

 Záujemcovia o kúpu vozidla mali v mesiaci jún z čoho vyberať. Priemerný vek ponúkaných ojazdených áut neustále klesá až na hodnotu 8,4 roka, pričom priemerná cena sa ustálila na 12 066 €. Vyplynulo to z kontinuálneho sledovania trhu jazdených vozidiel, ktorý realizovalo AAA AUTO.

Najväčší výber ojazdených vozidiel ponúkal opäť Bratislavský kraj. V hlavnom meste bolo v júni k dispozícii celkom 7 591 áut. Naopak najnižší počet jazdených vozidiel ponúkali minulý mesiac predajcovia v prešovskom kraji (2 883). Priemerne mali autá na odometri 153 062 km a ich cena bola niečo vyše 12 066 €. Oproti minuloročnej priemernej cene 11 583 € sa zvýšila takmer o 500 €.

„Dôvodom tohtoročného trendu nárastu cien ponúkaných áut je stále sa znižujúci vek predávaných áut a tiež ich lepšej výbavy. Ide o postupné omladzovanie a skvalitňovanie trhu“ vysvetlila generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová.

Medzi najviac inzerované značky v júni patrila tradične Škoda, nasledovaná značkami VW, Audi a BMW. V obdobnom poradí obsadili priečky v TOP 10 najviac ponúkaných jazdeniek aj jednotlivé modely týchto značiek. Za prvou Škodou Octaviou nasledovala Fabia, tretí bol VW Passat a štvrtým VW Golf. Do prvej desiatky sa vošla aj stále obľúbenejšia Škoda Superb, ktorá sa v umiestnila na 6. mieste obklopená luxusnými Audi A6 a A4. Do rebríčku sa v júni prekvapivo dostal aj model Opel Astra, který desiatku uzatvára.

Najponúkanejšie vozidlá za jún 2016:

Značka a model
1. Škoda Octavia
2. Škoda Fabia
3. Volkswagen Passat
4. Volkswagen Golf
5. Audi A6
6. Škoda Superb
7. Audi A4
8. Ford Focus
9. BMW 3
10. Opel Astra

Ponuku jazdených vozidiel kontinuálne mapuje 30 analytikov výkupného oddelenia AAA AUTO, ktorí denne aktualizujú hlavne cenovú mapu jazdeniek v celom regióne strednej Európy. Sledujú inzeráty na autoserveroch, v tlačených médiách a webové ponuky autobazárov. AAA AUTO tiež prostredníctvom call centra, emailov a kontaktných formulárov analyzuje mesačne až 15 tisíc priamych ponúk vozidiel,  z ktorých približne 5 tisíc nakoniec aj vykúpi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *