Fakturuj rýchlo a online – Vystavenie faktúry vám zaberie pár sekúnd

Pre mnohých začínajúcich podnikateľov či živnostníkov je administratíva spojená s podnikaním pomerne náročnou. Je potrebné nielen získať klientov, ale aj sa zorientovať v legislatíve vrátane ďalších povinnosti. Rovnako je potrebné naučiť sa vystavovať aj faktúry. Zatiaľ čo s prvým a druhým bodom vám pomôcť nevieme, tak v prípade fakturovania, vám vieme podať pomocnú ruku a to v podobe aplikácie Fakturujonline.sk, cez ktorú je fakturácia online hračkou. Poďme sa na túto aplikáciu pozrieť spolu nižšie.

Po registrácii môžete hneď začať vystavovať faktúry

Ak si myslíte, že vystavovaním faktúr cez Word či iný obdobný program ušetríte čas, tak vedzte, že sa mýlite. Vystavenie faktúry vám môže zabrať týmto spôsobom kľudne aj 5 minút. Preto je potrebné zjednodušiť si prácu všade tam, kde sa len dá. A teda aj pri vystavovaní dokladov. S aplikáciou Fakturujonline.sk vystavíte faktúru v priebehu pár momentov.

Samotná registrácie do aplikácie trvá len pár sekúnd a to doslova. Po kliknutí na tlačidlo registrovať, vyplníte len e-mail a vaše meno. Následne vám príde potvrdzovací e-mail, cez ktorý sa môžete prihlásiť do aplikácie.

Vytvorenie profilu v aplikácii je rovnako otázkou pár klikov. Zadáte svoje IČO a kliknete na tlačidlo načítania dát o vašej firme. Manuálne je potrebné ale zadať číslo bankového účtu, aby ste ho neskôr mohli používať v dokladoch.

fakturuj online

Potom, ako si uložíte profil, tak v bočnom menu uvidíte vašu firmu. Následne len kliknite na ňu a potom na tlačidlo Vytvoriť doklad, cez ktoré môžete vygenerovať zálohovú faktúru, faktúru, dobropis a ďalšie dokumenty. Aplikácia vás potom sprevádza krok po kroku pri vytvorení dokladu. Napríklad, ak zadáte vytvorenie faktúry, tak vyplníte predmet faktúry, dátum dodania služby, výšku DPH (ak ste platcom) a podobne.

fakturacia online

V ďalšom kroku na karte odberateľa vyplníte obchodného partnera, ktorému chcete poslať doklad. Obchodných partnerov môžete vypĺňať manuálne, cez funkciu načítania údajov cez IČO alebo ich môžete načítať zo zoznamu kontaktov. Potom faktúru len uložíte.

fakturacny program

Šikovné na aplikácii je, že ak by ste sa pomýlili, tak môžete faktúru či iný doklad môžete neskôr pomocou pár kliknutí upraviť. Nemusíte mat preto stres, ak niečo zle vyplníte. Taktiež môžete vystavený doklad odoslať vášmu zákazníkovi z pohodlia rozhrania aplikácie, ak ste zadali jeho e-mail pri vytvorení dokladu.

V aplikácii nájdete aj ďalšie funkcie

Medzi ďalšie užitočné nástroje, ktoré aplikácia ponúka, patrí napríklad filter, cez ktorý môžete rôzne zoraďovať doklady, možnosť kopírovania faktúr a dokladov, ak vystavujete jednému klientovi rovnaké dokumenty opakovane, vystavené doklady môžete zálohovať do vášho počítača či si ich preposlať do vašej e-mailovej schránky, ktorú ste zadali pri registrácii. V neposlednom rade môžete faktúry označiť, či boli už zaplatené vašim klientom alebo ešte nie.

Zároveň na webe aplikácie nájdete aj viacero návodov, ako používať aplikácie, no hlavne užitočné rady pre podnikateľov a živnostníkov. Napríklad aké je aktuálne daňové zaťaženie, odvody pre živnostníkov a ďalšie. Aplikácia je zároveň dostupná aj v neplatenej verzii, v tomto prípade je ale potrebné uviesť, že nebudete mať prístup k pokročilým nástrojom aplikácie, ale aj napriek tomu budete môcť vystavovať dokladu. Mimochodom, našu aplikáciu kladne recenzovali aj ďalšie weby, ako je napríklad Vosveteit.sk či Vedelisteže.sk. Aplikáciu určite vyskúšajte, nič za to nedáte. Dokonca s aplikáciou nemusíte zdieľať ani citlivé údaje pri registrácii, ako je napríklad číslo platobnej karty a ďalšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *