Páni, viete si vybrať správnu pánsku košeľu?

Kvalitná pánska košeľa patrí k základným kúskom v šatníku každého muža. Vyskúšali ste už niekoľko strihov, no žiadny vám nesedí? Ponúkame vám návod, ako si vybrať správnu košeľu, a na ktoré parametre sa pri výbere zamerať.

Miery sú dôležité

Ešte predtým ako sa vyberiete do obchodu alebo vložíte košeľu do nákupného košíka na internete, zastavte sa na chvíľu. Je dôležité vedieť, aké miery máte a podľa toho vyberať veľkosť košele. Pri pánskych košeliach s dlhým rukávom je dôležitý obvod krku a akú dĺžku rukáva budete potrebovať. Okrem toho je tiež dôležitý obvod hrudníka a pásu. Samozrejme, v špecializovaných obchodoch vás zmerajú na mieste, ale ak ste sa rozhodli riešiť nákup online či pripraviť sa vopred, jednoducho sa nechajte zmerať doma.

Strih košele

Miery vašej ideálnej košele už viete. Následne je potrebné rozhodnúť sa, v akom strihu košele sa budete cítiť príjemne. Predajcovia väčšinou ponúkajú 3 druhy strihov pánskych košieľ:

Pánske slim fit košele patria aktuálne k najpredávanejšiemu strihu. Tento strih zdôrazňuje líniu mužského tela a je vhodný pre štíhle a normálne postavy.

Pánske košele klasického strihu, sú, ako aj názov napovedá, klasické košele s voľnejším strihom. Tu platí, že by košeľa mala byť voľná len tak, aby zamaskovala niektoré nedokonalosti, ale zastrčená v nohaviciach nevyzerala komicky.

Extra slim košele sú vhodné pre veľmi štíhlu mužskú postavu, keďže okrem hrudníka sú zúžené aj rukávy na košeli.

Materiál košele

Hoci si pri tomto parametre môže každý muž vybrať, čo mu je príjemné, odporúčame sa vyhnúť umelým tkaninám a uprednostniť prírodné materiály. Ľanové pánske slim fit košele alebo bavlnené  košele vám zaistia priedušnosť a predídete nepríjemnému poteniu.

Rada na záver

Ak nechcete, aby vám biela košeľa presvitala, pribaľte k nákupu aj neviditeľné tričko. Ide o tenké tričko telovej farby, vďaka ktorému vám už žiadna košeľa presvitať nebude.

Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *