Podľa čoho si vybrať granule pre šteniatka?

Jednou z najzákladnejších vecí, ktoré musíte riešiť okamžite po tom, ako si zaobstaráte šteniatko, je jeho strava. Jadrom takejto stravy sú prirodzene kvalitné granule pre šteniatka. Podľa čoho však takéto granule vybrať?

Zaobstaranie si psa nie je len obrovskou radosťou, ale prináša so sebou aj zodpovednosť a starostlivosť o ďalšiu živú bytosť.

V rámci tejto starostlivosti prirodzene prichádza na rad otázka stravy a správneho výberu krmiva pre psov.

Tou najlepšou variantou, ako svojho psíka kŕmiť, sú buď kvalitné granule pre psov, alebo môžete skúsiť dnes populárnu barf stravu, ktorá v sebe zahŕňa všetko dôležité, čo váš štvornohý miláčik potrebuje.

Kvalitná strava je základ a pri šteniatkach obzvlášť

Špeciálny pozor na stravu by ste mali dávať predovšetkým v prvých rokoch života vašeho psíka, kedy je ešte len šteniatko.

Práve v tomto období sa totiž váš psík vyvíja, kvalitná a pestrá strava mu môže pomôcť k tomu, aby prežil skutočne plnohodnotný život.

Tou najlepšou variantou, ako kŕmiť svoje šteniatko, sú kvalitné granule pre šteniatka, ktoré by mali v sebe obsahovať všetky dôležité vitamíny a minerály.

Do podobných granúl sa častokrát primiešava aj vláknina, a to kvôli podpore kĺbového aparátu, keďže práve v prvých rokoch sa všetky kosti a kĺby vašeho miláčika spevňujú.

Zdroj obrázku: Ermolaev Alexander / Shutterstock.com

Vyberajte granule podľa plemena

To, že sa jedná o granule pre šteniatka býva na obale vždy viditeľne označené, no okrem toho by ste granulky mali vyberať aj podľa plemena vašeho psíka.

Čítajte etiketu výrobku

Možno aj vy patríte medzi ľudí, ktorí si pri nákupe potravín vždy čítajú etikety daných výrobkov, aby vedeli z čoho dané produkty pozostávajú. Presne tento istý postup vám odporúčame použiť aj v prípade kúpy granúl pre vašeho psíka, kde by vás malo zaujímať predovšetkým zloženie a percentuálny podiel mäsa v produkte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *