Detské postieľky

Ako vybrať modernú detskú postieľku

Detská izba je miestom kde dieťa trávi veľa času. Najprv ako bábätko, neskôr ako batoľa a dozrievajúce dieťa, ktoré sa vzdeláva, hrá a oddychuje. Prvým dôležitým nábytkom pre dieťa je postieľka. Ako vybrať takú, ktorá neomrzí?

Zariaďovanie detskej izby je najkrajším momentom pre očakávajúcich rodičov. Vyberajú si farbu, doplnky, hračky a nábytok. Ten zastrešuje aj detské postieľky, ktoré sú veľmi dôležitým prvkom pre dieťa. Keďže v postieľke trávi zo začiatku spánkom aj 15 hodín denne, je veľmi dôležité aby postieľka spĺňala praktické aj estetické funkcie.

V prvom rade si treba určiť z akého materiálu má postieľka byť. Medzi obľúbenými stále zostávajú drevené postieľky. Drevo je stále in a preto je vhodné aj do izby pre najmenších. Postieľky z masívu sú pevné, odolné voči poškodeniu a trvácne. Okrem toho sa ľahko kombinujú s iným nábytkom a sú veľmi nadčasové.

Pokiaľ hľadáte modernú postieľku, ktorá poskytne úložný priestor navyše, siahnite po detských postieľkach so zásuvkou. Tie sú výborným doplnkom do menších bytov a spální. Zásuvku môžete využiť na uloženie oblečenia, posteľnej bielizne či prebaľovacích potrieb. Mamičky, ktoré chcú mať svoje dieťa čo najbližšie pri sebe, sa môžu obzerať po postieľkach so sťahovacím bokom. Vďaka nim si môžete postieľku pomocou pásov pripnúť k sebe a mať tak bábätko hlavne počas noci blízko.

Multifunkčné detské postieľky ostávajú na prvom mieste

Hitom sa stávajú najmä multifunkčné detské postieľky alebo rastúce detské postieľky. Okrem toho že v nich nájdete aj klasické postieľky, prekvapia vás postieľky, ktoré využijete aj v dospelosti. Možno ste už počuli o výraze postieľky 3v1. Tie vedia zabezpečiť komfort a hlavne praktické riešenie aj na ďalšie roky. Takéto postieľky ušetria vaše peňaženky a zároveň poskytnú ďalší nábytok pre dieťa. Po tom, ako bábätko vyrastie a nebude potrebovať postieľku, môžete ju prerobiť na písací stôl či detskú posteľ, v ktorej môže spať do dospelosti.

Pokiaľ ste sa rozhodli, akú postieľku zakúpite, nezabudnite na to najdôležitejšie – matrac. Detské matrace do postieľky, sú najdôležitejším prvkom v postieľke, ktorý môže ovplyvniť celkové zdravie a vývin dieťaťa. Je veľmi dôležité aby bol matrac kvalitný a v postieľke sedel ako ušitý. Pozrite si návod, ako vybrať matrac do detskej postieľky. Postieľku a matrac vyberajte s radosťou. Užite si prvé chvíle a hlavne investujte do kvality.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *