Čo by ste mali mať so sebou v príručnej batožine?

Dovolenkový čas sa už pomaly rozbieha a ak vás letné dovolenka čaká už onedlho, určite už premýšľate, čo všetko si zoberiete so sebou na dovolenku. Vytváranie zoznamov, triedenie oblečenia a váženie batožiny, ktorú si beriete, sa nevyhnete.

Čo by ste si ale mali vziať so sebou do príručnej batožiny?

Mobilné telefóny

Aj keď ich v lietadle nebudete potrebovať, dokonca budete ich musieť mať vypnuté alebo v letovom režime, odporúčame vám ich brávať so sebou do príručnej batožiny. Po dolete do destinácie vás pravdepodobne bude kontaktovať delegát, ktorý tam bude na vás čakať. Možno tohto delegáta zbadáte okamžite. Je však podstatné, aby ste mali pri sebe kvalitné mobilné telefóny, pre každý prípad.

Papiere potvrdzujúce zakúpenie dovolenky + pokyny

Do príručnej batožiny vám odporúčame brávať aj papiere potvrdzujúce zakúpenie dovolenky + pokyny k nim. V prípade, e vám niečo nebude jasné, môžete si informácie zistiť priamo z týchto dokumentov priamo na letisku, či v lietadle.

Vlhčené vreckovky

Pri maškrtení v lietadle sa môže stať, že si zašpiníte ruky. Ak máte deti, odporúčame vám brávať si do príručnej batožiny vlhčené vreckovky. Nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať.

Slnečné okuliare

Slnko vie byť veľmi nepríjemné a z tohto dôvodu vám odporúčame mať pri sebe slnečné okuliare, ktoré po príchode do destinácie rozhodne budete potrebovať. V lietadle na očiach by vám boli zbytočné, preto ich majte v látkovom puzdre v príručnej batožine.

Fotoaparát

Dôležitá technika, ako fotoaparát a mobilný telefón, preto okrem telefónov si do príručnej batožiny umiestnite fotoaparát, ktorý bude v bezpečí a budete ho mať pod dohľadom priamo v lietadle.

Do príručnej batožiny si nikdy nebrávajte fľašu s tekutinami. Tekutiny je potrebné brávať len v obmedzenom množstve a musia byť v prehľadných vrecúškach. Radšej sa napite tesne pred vstupom do lietadla a v lietadle vám bude ponúknutá voda, džús, ale aj káva.

Tip na záver: Ak chcete ochrániť kufor pred zničení, odporúčame vám brať si do príručnej batožiny aj potravinovú fóliu, ktorou obalíte kufor pred odovzdaním na letisku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *