Sardínia – ostrov, ktorý vás dostane

Sardínia je známa aj pod názvom Karibik Stredomoria a kto tam bol, môže to len potvrdiť. Sardínia je naozaj čarokrásny ostrov, ktorý si na prvý pohľad zamilujete. Ak plánujete budúci rok letnú dovolenku pri mori, vyberte si práve Sardíniu. Čím vás môže tento čarokrásny ostrov v Stredozemnom mori zaujať?

Najslnečnejší ostrov

Ak ste už niekedy videli najznámejšiu pláž Navagio na Zakynthose aspoň na fotkách, veľmi podobné pláže nájdete aj na Sardínii. Sardínia je azda najslnečnejší ostrov v Stredomorí. Mraky a búrky sú tam len zriedkavé, preto ak chcete ísť na dovolenku do krajiny, kde vás nezastihnú žiadne prívalové dažde ako to už v posledných rokoch býva vo zvyku práve v Chorvátsku, vyberte si Sardíniu. Tento ostrov patrí k Taliansku a dostať sa naň dostanete letecky, ale i trajektom.

Zaujímavosti o Sardínii

Ak sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, slovenské cestovné kancelárie lietajú do týchto dvoch najznámejších letísk – na letisko v Olbii a na letisko v Cagliari. Určite ste aspoň raz počuli o smaragdovom pobreží Costa Smeralda. Nájdete tu naozaj čarokrásne čisté pláže s priezračným pieskom. Niet divu, že tu majú svoje vlastné vily aj hollywodske hviezdy. Táto lokalita je drahšia, ale naozaj stojí za to ísť sa tam aspoň pozrieť. Zaujímavosťou je, že Sardínia nemá žiadne diaľnice. Jednoducho nie sú ani potrebné, zato ich cesty sú veľmi kľukaté a častokrát musíte prekonávať veľké prevýšenia. Sardínia je aj dosť hornatý ostrov najmä v stredozemí. Nachádzajú sa tu významné prístavné mestá. Na severe je to Santa Teresa Gallura, ktorá má priame spojenie s Korzikou. Za hodinu sa dostanete do najjužnejšieho mesta francúzskej Korziky – do Bonifacia. Ak si vyberiete dovolenku na severe Sardínie, rozhodne si spravte výlet aj do Bonifacia – do mesta na skale.

Sardínia je ostrov, na ktorom nájdete dokonca aj fosílie. Tento ostrov bol kedysi pod vodou a viacerí o ňom tvrdia, že bájna Atlantída sa nachádza práve tu. Či je to pravda, nikto nemôže potvrdiť, ale ak si chcete užiť krásnu prírodu, čisté more a nádherný snehobiely piesok, rezervujte si termín dovolenky čo najskôr. Dovolenky do tejto destinácie sa vypredávajú veľmi rýchlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *