Na letisku Košice odštartovali letnú charterovú sezónu

Let číslo 6D6095 českej leteckej spoločnosti Travel Service v sobotu 24. mája odštartoval letnú charterovú sezónu na letisku Košice. Lietadlo typu Boeing 737-800 so 128 dobre naladenými cestujúcimi na palube nabralo ráno o 9:28 smer Egypt a v tamojšom letovisku Hurghada bezproblémovo pristálo o 13:55 miestneho času.

Kompletný zoznam charterových destinácií s odletom z Košíc pre letnú sezónu 2014 predstavil výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva košického letiska Karl Dandler: „Na výber je spolu až 17 prímorských destinácií, konkrétne: Ajaccio (Francúzsko – Korzika), Antalya (Turecko), Burgas (Bulharsko), Cagliari (Taliansko – Sardínia), Catania (Taliansko – Sicília), Enfidha (Tunisko), Heraklion (Grécko – Kréta), Hurghada (Egypt), Korfu (Grécko), Kos (Grécko), Lamezia Terme (Taliansko – Kalábria), Malaga (Španielsko – Andalúzia), Monastir (Tunisko), Olbia (Taliansko – Sardínia), Rijeka (Chorvátsko), Rhodos (Grécko), Ercan (Severný Cyprus). Je z čoho vyberať a veríme, že cestovné kancelárie pripravili pre dovolenkárov atraktívne ponuky.“ V zozname si cestujúci môžu nájsť aj novinky, ako napríklad španielska Malaga, grécky ostrov Kos, či Ajaccio na Korzike alebo Olbia na Sardínii.

Počas letnej sezóny 2013 letisko Košice vybavilo spolu 92 966 charterových cestujúcich a Karl Dandler doplnil, že „ak všetko pôjde podľa aktuálnych predpokladov, tohtoročné leto by nám malo priniesť mierny nárast cestujúcich.“ V súvislosti s letnou charterovou ponukou pridal Karl Dandler ešte jednu informáciu: „Na lety do bulharského Burgasu, francúzskeho Ajaccia a talianskej Olbie je možné zakúpiť si aj samostatnú letenku – či už priamo na letisku v agentúre Skyport alebo prostredníctvom webovej stránky leteckého prepravcu www.smartwings.com.“

V porovnaní s letom 2013 pripravilo košické letisku pre cestujúcich zaujímavú novinku. Vysvetľuje šéf marketingu Juraj Toth: „Tento rok majú pre odletom všetci cestujúci, teda aj cestujúci na charterových linkách možnosť využiť pohodlie a služby business salónika, pričom pri zakúpení vstupenky v hodnote 19 €  získajú zaujímavý voucher v hodnote 14 € na nákup tovaru v Travel Value & Duty Free shop-e. Našim cieľom je, aby sme cestujúcim dovolenkovú atmosféru sprostredkovali už na letisku.“ 

Popri prímorských dovolenkových destináciách samozrejme ani počas letnej sezóny nebudú chýbať pravidelné celoročne prevádzkované spojenia do Londýna, Bratislavy, Prahy a Viedne prostredníctvom partnerských aerolínií Wizz Air, České Aerolínie a Austrian Airlines.

Prvý let smeroval do egyptskej. Foto: Archív Košice International Airport
Prvý let smeroval do egyptskej Hurghady. Foto: Archív Košice International Airport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *