Aj novorodenci v Nitre si svoju prvú jazdu užívajú na nových Hyundai ix1

Na Klinike novorodencov, detí a dorastu vo Fakultnej nemocnici v Nitre sa budú novorodenci už od dnes voziť na nových vozíkoch Hyundai ix1. Ďalšie štyri špeciálne pripravené vozíky, ktoré budú slúžiť nemocničnému personálu, mamičkám a ich čerstvo narodeným ratolestiam sú výsledkom niekoľkoročnej orientácie na rodinu a kontinuálneho pokračovanie projektu podpory pôrodníc spoločnosťou Hyundai Slovensko.

Krstnou mamou projektu je Aneta Parišková moderátorka, riaditeľka detskej škôlky, duša mnohých charitatívnych projektov, sponzorka detí v núdzi. Aneta Parišková, ktorá bude odovzdávanie vozíkov aj moderovať sa k vozíkom Hyundai ix1 vyjadrila: „Novorodenecký vozík je veľmi praktická pomôcka. Až tak praktická, že po mojich troch pôrodoch cisárskym rezom som zisťovala, či sa nedá požičať aj domov. Verím, že nové vozíky s krásnym dizajnom sa budú personálu nemocnice aj mamičkám dobre šoférovať a bábätkám sa v nich bude príjemne jazdiť“.  

Aneta Parišková, ako mama troch detí, dobre rozumie tomu, ako detské vozíky pomáhajú čerstvým mamičkám a ich ratolestiam v prvých dňoch po pôrode. Poskytujú mamičkám a bábätkám potrebný komfort a pohodlie, čo výrazne prispieva aj k ich psychickej pohode a spríjemňuje im pobyt v pôrodnici. Darovanie vozíkov Hyundai ix1 pre novorodencov ocenil aj riaditeľ Fakultnej nemocnice v Nitre MUDr. Jozef Valocký „Chceme sa v prvom rade poďakovať za poskytnutý dar pre našu Kliniku novorodencov, detí a dorastu. Darovanými vozíkmi rozšírime doterajší počet, skvalitníme úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti a umožníme bezpečný transport našich najmenších pacientov k svojim mamičkám.Vedenie nášho zdravotníckeho zariadenia si v plnej miere uvedomuje a robí všetko pre to, aby pacienti a ich najbližší mali zabezpečenú starostlivosť na čo najvyššej úrovni.“

3303_full

Podľa primárky Kliniky novorodencov, detí a dorastu v Nitre MUDr. Silvii Labovskej sa ročne v nitrianskej  nemocnici narodí viac ako 1 800 detí. „Našou snahou je  poskytovať čo najkvalitnejšiu lekársku a ošetrovateľskú starostlivosť. Sme poctení, že spoločnosť Hyundai myslí aj na našich novorodencov.“ povedala. „Podobný typ postieľok na našom oddelení používame, ale nie sú tak technicky prepracované ako tieto nové. Vozíky prispejú k bezpečnému a elegantnému presunu novorodencov, rovnako aj pri vykonávaní skríningových vyšetrení a samozrejme zvýšia štandard oddelenia. Nové vozíky umiestnime na nadštandardné izby.“ nadviazala na primárku vedúca sestra Kliniky novorodencov, detí a dorastu PhDr. MSc. Andrea Vranková MHA.

Generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia Robert Baumgartner veľmi oceňuje, že odovzdávanie najmenších modelov Hyundai ix1 je už na Slovensku tradíciou.“Vozíky mali svoju premiéru v trenčianskej nemocnici a odvtedy boli odovzdané aj v ďalších  slovenských mestách. Nitrianska nemocnica je dnes deviatym miestom, kde vozíky zaparkujú, budú spríjemňovať prvé dni života novorodencom a poskytovať pohodlie ich mamičkám. Spoločnosť Hyundai Slovensko podporuje rodinné hodnoty a chce v tom pokračovať aj naďalej.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *