LED svietidlá prinášajú do domácností nielen ekonomické výhody

Ste zakaždým pri študovaní faktúry za elektrickú energiu zhrození, aké jej množstvo spotrebuje vaša domácnosť? Chcete účty za ňu výrazne znížiť? Potom je potrebné nájsť najväčších žráčov elektrickej energie a porozmýšľať nad optimalizáciou ich spotreby. Medzi nich rozhodne patrí aj klasické osvetlenie, na ktoré sú využívané bežné žiarovky. Pri ich nahradení LED svietidlami sa spotreba energie na svietenie dokáže znížiť až niekoľkonásobne. No tým ich výhody nekončia.

Až 10-násobne nižšia spotreba LED žiaroviek v porovnaní s bežnými

Úspora, ktorú prinášajú LED svietidlá, je podmienená najmä nižším príkonom. Ak ste doteraz danú miestnosť osvetľovali 100 W klasickou žiarovkou, na zabezpečenie rovnakej intenzity svetla vám postačí len 10 W LEDka. Rozdiel medzi jednotlivými príkonmi je teda až 10-násobný. LED svietidlá sú samozrejme energeticky šetrnejšie aj ako svietidlá s úspornými žiarivkami, a to približne 2,5-krát.

LED svietidlá sa môžu hrdiť obrovskou životnosťou

LED svietidlá vám však ušetria financie nielen na spotrebe energie. LED žiarovky sú totiž naozaj dlhotrvácim zdrojom svetla, ktorý vydrží svietiť neporovnateľne dlhšiu dobu, než bežné žiarovky. A to až do 50 000 hodín svietenia. Táto doba je so životnosťou klasických žiaroviek pohybujúcej sa na úrovni okolo 1 000 hodín prakticky neporovnateľná. Navyše, na životnosť LEDiek nevplýva počet zapnutí. I keď je preto investícia do LED žiarovky vyššia, v priebehu jej používania sa vám niekoľkonásobne vráti.

Príjemné svetlo podobné prirodzenému

Výhodnosť LED svietidiel však nie je len ekonomická, ale aj pocitová. Svetlo nimi produkované je totiž podobnejšie prirodzenému, a preto naň organizmus lepšie reaguje. Nedráždi oči, a preto napríklad pri práci nespôsobuje unavenie.

Moderná dizajnová stránka

Na koniec nesmieme zabúdať na dizajn. Mnohí výrobcovia dizajnových svietidiel sa v súčasnosti zameriavajú práve na LED svietidlá, a preto pravidelne prichádzajú s novými atraktívnymi kolekciami. Voľbou LED osvetlenia do svojej domácnosti si preto zabezpečíte vždy osobitý a vysoko moderný štýl, ktorý výrazne zatraktívni dizajn celého priestoru. Zaujímavé modely LED svietidiel nájdete aj v internetovom obchode Casca.sk.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *