Karpatská nadácia otvorila druhý ročník grantového programu Nadačného fondu T-Systems Slovakia

karpatska

Karpatská nadácia dnes otvorila druhý ročník grantového programu „T“ for all, all for „T“. Program podporí dobrovoľnícke projekty neziskových organizácií z východného Slovenska celkovou sumou viac ako 12 000 EUR. Verejne prospešné a dobrovoľnícke projekty môžu získať podporu vo výške max. 2 000 EUR. Tematické zameranie projektov môže byť rôzne a malo by sa orientovať na potreby miestnej komunity. Program podporuje aj dobrovoľnícke zapojenie zamestnancov T-Systems Slovakia do realizovaných projektov.

Výška podpory sa oproti minuloročnému rozpočtu 6 000 EUR zdvojnásobila na 12 000 EUR. Jedným z projektov podporených v prvom ročníku programu je projekt organizácie Priatelia Zeme – SPZ. Dať nepotrebným veciam druhú šancu a nevytvárať odpad – to bolo hlavným posolstvom ich akcie „Recyklácia“, ktorá sa konala v Košiciach v máji 2014. „Na podujatí sa vyzbierali viac ako 2 tony textilu, 140 kg topánok, 200 kg kníh, vyše 100 kg hračiek… a tiež viac ako 200 kg rôznej elektroniky a domácich potrieb. Okrem toho si nových majiteľov našli aj dva bicykle, či krásny hojdací koník,“ zhrnul úspech akcie Martin Valentovič z Priateľov Zeme – SPZ. Mnoho vecí tak vďaka získaným financiám z programu neskončilo na skládkach a v spaľovniach, ale našlo ešte svoje využitie. Projekt poslúžil aj ako pomoc sociálne slabším občanom. Podporiť ho ako dobrovoľníci prišli aj zamestnanci T-Systems Slovakia, ktorí pomáhali pri triedení šiat a organizácií.

V tomto ročníku môžu finančné prostriedky na realizáciu svojich aktivít získať aj ďalšie zmysluplné projekty. Žiadosti o podporu je možné zaslať do 1. decembra 2014. Program je financovaný z Nadačného fondu T-Systems Slovakia, ktorý administruje Karpatská nadácia. „Prostredníctvom nadačného fondu podporuje spoločnosť T-Systems Slovakia, s.r.o. miestnu komunitu dlhodobo a strategicky. Rozvinutá svojpomoc a dobrovoľnícka aktivita sú veľmi dôležité pre dobre fungujúcu spoločnosť,“ konštatuje riaditeľka Karpatskej nadácie Katarína Minárová a dodáva: „Je pozitívne, že sa do projektov vedia aktívne zapojiť aj zamestnanci spoločnosti a tak sa môžu pridať k príležitosti zmeniť svoje okolie k lepšiemu.“ Generálny riaditeľ T-Systems Slovakia s.r.o. Thomas Bogdain uzatvára: „V tomto programe chceme skĺbiť podporu regiónu s podporou dobrovoľníctva našich zamestnancov. Možnosť získať grant majú organizácie, v ktorých sú aktívnymi členmi práve naši zamestnanci. Takto podporíme veci a aktivity, na ktorým im záleží a ktoré pomôžu aj východoslovenskému regiónu. Dobrou hnacou silou pri spustení novej výzvy sú úspešne ukončené projekty z minulého ročníka. Poskytnuté financie vidíme pretavené v aktivitách pre deti, zakúpení prístroja pre novorodencov, vybudovaní terasy na hranie v jednej z trebišovských škôlok či pri realizácií podujatia zameraného na recykláciu.“

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*