Najpohodlnejšie krájanie s Tescomou

Príprava chutného jedla si vyžaduje dobré kuchynské náčinie. Čo sa týka krájania, do popredia sa dostávajú nové moderné kuchynské pomôcky – keramické nože. Na trhu sa nachádza široká ponuka keramických nožov rôznych tvarov a veľkostí zaručujúca pohodlné krájanie všetkých druhov potravín.

Hneď pri prvom pohľade, keramické nože upútajú pozornosť svojim precíznym tvarom a dizajnom. Rukoväť je ergonomicky tvarovaná, v niektorých prevedeniach dokonca vybavená protišmykovou úpravou. Čepeľ je veľmi ostrá a hladká, pri krájaní sa na ňu nazachytávajú potraviny. Celý nôž je výborne vyvážený a prináša vysoký komfort pri spracovaní potravín.

Keramika je považovaná za jeden z najtvrdších materiálov. Práve preto keramické nože vydržia ostré oveľa dlhšie ako klasické nože. Taktiež, narozdiel od oceľovýh nožov, nepodliehajú korózií.  Na druhej strane, pevnosť keramických nožov priamo súvisí s krehkosťou. Keramické nože su o niečo krehkejšie. Odporúča sa používať ich iba na činnosti, na ktoré sú výrobcom určené. Jednoznačne sa s nimi neoplatí otvárať zaváraninové poháre, či porcovať hlboko zamrazené potraviny. Čepeľ keramického noža by mohla prasknúť.

Keramika je prírodný materiál, čo prináša značnú výhodu. Potraviny po nakrájaní vydržia dlho čerstvé a zachovávajú si všetky svoje výživové hodnoty. Veľkým plusom je, že keramika neprenáša pachy. Úlohou keramických nožov nie je vytlačiť klasické oceľové nože, ale uľahčiť Vám prácu v kuchyni. Vysoká ostrosť keramických nožov umožňuje pohodlne krájať potraviny aj na veľmi malé kúsky.

Krájanie sa netýka iba surovín čerstvých, ale aj spracovaných. Na základe akých vlastností zvoliť správny príbor?

Príbor na každodenné použitie by mal byť trvácny, praktický a samozrejme, dizajnovo spĺňať Vaše požiadavky. Výborným materiálom je nehrdzavejúca oceľ, ktorá spája odolnosť a účeľnosť. Príbor z prvotriednej ocele je ľahký, odolný voči tvrdým nárazom, pádom, a zároveň umožňuje pohodlnú manipuláciu. Takýto príbor nie je náročný na skladovanie, netreba mu venovať žiadnu špeciálnu starostlivosť. Je pomerne odolný voči škrabancom. Bez akýchkoľvek obáv ho môžete umývať v umývačke riadu.

Príbory je výhodné zakupovať v kompletných sadách. Takto máte zaručený jednotný dizajn. Samozrejme, v prípade potreby je možné dokupovať jednotlivé časti individuálne. Pri kúpe je vhodné všímať si aj doplnkové služby, ako je poskytovaná záručná doba.

Varenie sa stáva príjemnejším, keď nie je chápané ako nevyhnutná povinnosť. Urobte si z varenia hobby pomocou kvalitných kuchynských pomôcok. Širokú ponuku moderných keramických nožov, príborových nožov a celých príborových sád nájdete na eshop.tescoma.sk.

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*