Zariaďujete gastro prevádzku? Na tento prvok určite nezabudnite!

Otváranie novej gastro prevádzky je vzrušujúci proces plný výziev a rozhodnutí. Jedným z kľúčových aspektov, na ktorý by ste určite nemali zabudnúť, je kvalitné vybavenie. Medzi najdôležitejšie prvky patrí drez – neoddeliteľná súčasť každej kuchyne. Ak zvažujete, aký druh drezu si vybrať pre svoju gastro prevádzku, určite vám odporúčame nerezový drez. Ide o univerzálny produkt, ktorý vám bude dlho slúžiť a zároveň šetrí prírodu. Jeho kúpu nikdy neoľutujete.

S otvorením prevádzky súvisia viaceré povinnosti, ktoré musíte zabezpečiť

Ak sa chystáte otvoriť gastro prevádzku, musíte sa postarať o množstvo povinností a formalít. Okrem vybavenia potrebných povolení a dokumentov je dôležité zaobstarať kvalitné vybavenie do kuchyne. Kuchyňa je srdcom každej reštaurácie, kaviarne či bistra a bez správneho vybavenia nemôže efektívne fungovať. Jedným z nepostrádateľných prvkov je kvalitný drez, ktorý budete potrebovať v akejkoľvek prevádzke. Bez neho si nedokážete zabezpečiť efektívne umývanie riadu, prípravu surovín a udržanie hygieny.

Aký drez vybrať do vašej gastro prevádzky?

Na trhu je k dispozícii viacero druhov drezov, z ktorých si môžete vybrať. Každý typ má svoje výhody a nevýhody, a preto je dôležité vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a požiadavkám.

  • Keramické drezy: Keramické drezy boli kedysi veľmi obľúbené, ale v súčasnosti ich popularita klesla. Majú elegantný vzhľad a sú odolné proti poškriabaniu, avšak sú krehkejšie a náchylnejšie na prasknutie pri náraze.
  • Kamenné drezy: Kamenné drezy sú štýlové a elegantné. Sú veľmi odolné a dodávajú kuchyni luxusný vzhľad. Avšak, ich inštalácia môže byť náročnejšia a nákladnejšia. Tieto drezy sú stále viac populárne v domácnostiach aj v niektorých gastro prevádzkach, kde sa kladie dôraz na dizajn.
  • Nerezové drezy: Najčastejšie používaným typom drezu v gastro prevádzkach sú nerezové drezy. Tieto drezy sú obľúbené v reštauráciách, kaviarňach a iných gastro prevádzkach vďaka ich vynikajúcim vlastnostiam. Nerezové drezy sú robustné, hygienické a jednoduché na údržbu, čo z nich robí ideálnu voľbu pre akúkoľvek kuchyňu.
Zdroj foto: Freepik.com

Aké výhody so sebou prináša nerezový drez?

  • Najvyššia kvalita: Nerezové drezy vynikajú svojou vysokou kvalitou a odolnosťou. Sú navrhnuté tak, aby vydržali náročné podmienky v profesionálnych kuchyniach.
  • Hygienické vlastnosti: Nerezový povrch je veľmi hygienický, pretože neabsorbuje pachy ani baktérie. Tento materiál je ľahko umývateľný, čo je kľúčové pre dodržiavanie prísnych hygienických noriem v gastro prevádzkach.
  • Nehrdzavejúci materiál: Jednou z najväčších výhod nerezových drezov je ich odolnosť proti hrdzaveniu. Nerezová oceľ je odolná voči korózii, čo znamená, že váš drez bude vyzerať dobre aj po mnohých rokoch používania.
  • Odolnosť voči škvrnám: Nerezový drez je odolný proti rôznym fľakom, či už ide o kávu, zeleninu alebo mäso. Tento materiál je menej náchylný na zafarbenie a ľahko sa čistí.
  • Jednoduchá údržba: Údržba nerezových drezov je veľmi jednoduchá. Stačí pravidelné čistenie bežnými čistiacimi prostriedkami a váš drez bude vždy vyzerať ako nový. Aj po rokoch používania si zachováva svoj lesk a estetický vzhľad.
  • Ekologický materiál: Nerezová oceľ je 100% recyklovateľná, čo znamená, že pri výbere nerezového drezu šetríte prírodu. Tento ekologický aspekt je ďalším dôvodom, prečo sú nerezové drezy výbornou voľbou.

V konečnom dôsledku, kvalitný drez je nevyhnutným prvkom každej gastro prevádzky. Bez ohľadu na to, aký typ jedál pripravujete, drez budete používať dennodenne a jeho kvalita a odolnosť sú kľúčové pre efektívne fungovanie vašej kuchyne. Nezabudnite teda na tento dôležitý prvok pri zariaďovaní vašej gastro prevádzky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *