LOT leteckou linkou do Varšavy opäť spája Košice so svetom

Po zimnej prestávke sa poľský národný dopravca LOT Poľské aerolínie vracia na letisko Košice. Znovuotvorenú linku Varšava – Košice – Varšava bude LOT prevádzkovať šesťkrát týždenne prúdovými lietadlami typu Embraer E170/E175 s kapacitou 76 alebo 82 sedadiel. Prvý Embraer E175 letiaci z Varšavy na tejto linke pristál v Košiciach 27. marca tesne po polnoci.

Okrem priameho spojenia s poľským hlavným mestom prináša LOT celému východnému Slovensku aj sieť vyše 80 destinácií na 4 kontinentoch. Metropoly ako Paríž, Brusel, Amsterdam, New York, Chicago, Miami, Los Angeles, Toronto, Soul, Naí Dillí, či Tokio sú dostupné pre cestujúcich letiacich z Košíc s pohodlným prestupom na letisku Fryderyka Chopina vo Varšave. Letový poriadok zahŕňa aj pohodlné spojenie Košíc so švédskym Göteborgom (s krátkym prestupom vo Varšave), ktoré bude určite prínosom pre aktivity švédskych investorov na východnom Slovensku.

Thomas Dworschak, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice: „Máme veľkú radosť z toho, že LOT sa vracia do Košíc. Vhodne vyskladaný letový poriadok ponúka atraktívne možnosti spojenia s Varšavou, mnohými európskymi metropolami a diaľkovými destináciami v Severnej Amerike, či Ázii.  S návratom LOT-u sa rapídnym spôsobom zlepšuje konektivita celého východného Slovenska, z čoho nepochybne budú profitovať cestujúci letiaci za rodinou, oddychom, prácou, či podnikateľskými aktivitami.“

Michał Fijoł, člen predstavenstva pre obchodné záležitosti LOT Poľské aerolínie: „LOT Poľské aerolínie sa neustále snaží obnoviť sieť spojení spred pandémie. Obnovenie prevádzky na linke z Varšavy do Košíc na jednej strane umožní pohodlnejší prístup na východné Slovensko, čo otvorí priestor pre rozvoj cestovného ruchu a podnikania. Na druhej strane je to tiež skvelá príležitosť pre obyvateľov Košíc a okolia navštíviť Varšavu alebo využiť bohatú sieť spojení LOT z varšavského letiska ďalej do Európy a Ameriky alebo Ázie. Možnosť pohodlného a rýchleho prestupu na ďalší let je nepochybnou výhodou nášho „hub-u“.“

Letový poriadok na linke Varšava – Košice – Varšava

 KošiceVaršava  VaršavaKošice
Pondelok, štvrtok, sobota05:1506:25 Nedeľa, streda, piatok23:0500:15*
Pondelok12:3513:45 Pondelok10:5012:00
Utorok13:0014:10 Utorok11:1512:25
Štvrtok17:4018:50 Štvrtok15:5517:05

*prílet do Košíc je v nasledujúci deň

Letný letový poriadok letiska Košice platný od 26.3.2023:

  • Letecká spoločnosť LOT Poľské aerolínie do Varšavy a ďalej v rámci jej širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Ázii.
  • Letecká spoločnosť Austrian Airlines do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku.
  • Letecká spoločnosť Ryanair do destinácií: Londýn Stansted, Praha, Liverpool, Dublin.
  • Letecká spoločnosť Wizz Air do destinácie Londýn Luton.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *