Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia

Update v IT sfére na východe Slovenska

V dôsledku globálnych zmien na úrovni koncernu Deutsche Telekom AG sa uskutočnili štrukturálne zmeny aj v jej dcérskej spoločnosti, ktorá sídli v Košiciach. Zamestnancom, partnerom a zákazníkom zmena prináša príležitosť pre rast bez úpravy doposiaľ existujúcich vzťahov. 

Na slovenskom trhu pôsobí od 1. 7. 2020 nová IT značka – Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia. Ide o update značky T-Systems Slovakia, ktorá je s východom Slovenska spätá od svojho vzniku v roku 2006. 

T-Systems Slovakia je na Slovensku veľmi dobre etablovaná značka viac ako jednu dekádu. Nastal čas posunúť sa ďalej a zmeny, ktoré prebiehajú na úrovni koncernu, sú príležitosťou na zmeny u nás. Novovznikajúca značka Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia veľmi dobre vystihuje našu cestu od jednoduchých IKT služieb k modernému IT portfóliu. Náš rebranding je naviazaním na doterajšie úspechy a verím, že znamená úspešnú budúcnosť pre Deutsche Telekom, našich zamestnancov, náš región, ako aj celé Slovensko,” približuje Juraj Girman, viceprezident Telekom IT.

Príležitosti na globálnej úrovni

Pod značkou Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia budú pôsobiť dve samostatné entity. Pre sprehľadnenie portfólia sa budú venovať rôznym službám, produktom a konečným zákazníkom. 

Update najväčšej IT firmy na východe Slovenska podľa slov jej vedúceho manažmentu prináša nové príležitosti na globálnej úrovni. Ide o dlhodobo plánovanú zmenu, o ktorej boli vopred informovaní zamestnanci aj partneri spoločnosti.

Tento krok spoločnosť priblíži pod značku skupiny Deutsche Telekom AG, ktorá otvára možnosti globálnej interakcie a spolupráce. Naším záujmom je, aby Košice neboli známe tým, že tu ľudia pracujú za určitú cenu, ale tým, že isté produkty a služby sú vyvíjané a poskytované práve z Košíc,” dodáva J. Girman.

Zamestnanci majú garantovaný plat aj benefity

Update pre zamestnancov, zákazníkov a partnerov neprináša žiadnu zmenu, nemá vplyv ani na pracovné zmluvy a garantované benefity, ktoré ostávajú zachované rovnako ako pracovná náplň. Nová značka je začiatkom ďalšieho potenciálneho rastu spoločnosti v oblasti pridanej hodnoty smerom k zamestnancom aj k zákazníkom. Veríme, že nová značka v Košiciach, ktorá je viac poznateľná na globálnej úrovni, prinesie väčší pocit hrdosti a identifikácie sa,” vyjadril sa Peter Fischer, viceprezident pre ľudské zdroje Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia. 

Novovzniknuté entity pod značkou Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia:

Deutsche Telekom Systems Solutions Slovakia je zameraná na služby pre externých zákazníkov, ktoré doposiaľ zabezpečoval T-Systems Slovakia. Ide o služby, ktoré sa dejú v datacentre – správa internej infraštruktúry, správa softvérových riešení, cloudové riešenia, SAP báza. 

Deutsche Telekom IT & Telecommunications Slovakia sa orientuje na potreby materskej spoločnosti koncernu. Súčasťou druhej entity je telekomunikačná divízia košickej spoločnosti a Telekom IT, ktorého úlohou je vyvíjať a spravovať softvér pre Deutsche Telekom. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *