DPF filtre – zariadenie potrebné pre každé auto

Kauza Dieselgate spôsobila veľký problém. Emisie vypúšťané do ovzdušia prekročili normy a EÚ sa snaží zamedziť vypúšťaniu nebezpečných emisií do ovzdušia. Vyvinuli zariadenie, ktoré má zabrániť vypúšťaniu nebezpečných látok do ovzdušia a chrániť naše zdravie.

DPF filter – filter pevných častíc

Jedná sa o zariadenie, ktorého úlohou je filtrovať pevné častice výfukových plynov vznetových, resp. dieselových áut. Do veľkej miery majú brániť vypúšťaniu nepríjemných karcinogénnych látok a zlepšiť tak kvalitu vzduchu. Vo viacerých mestách dostávajú zákaz práve staré dieselové autá, nakoľko práve tie nespĺňajú prísne podmienky emisných noriem EURO. Zariadenie DPF filter býva súčasťou väčšiny áut a aby dokázal plnohodnotne fungovať, je potrebné aj jeho pravidelné čistenie, resp. regenerácia.

Regenerácia DPF filtra

Každé zariadenie, súčiastka auta sa musí pravidelne čistiť a servisovať. Platí to aj v prípade DPF filtrov. Ak chce majiteľ, aby jeho auto bolo aj naďalej pojazdné, musí jeho DPF filter podstúpiť bezpečnú regeneráciu DPF filtra. Práve regenerácia DPF filtra vyčistí a opätovne vráti do obehu dlhodobo používaný DPF filter. Regenerácia DPF filtra, hlavne jej čistenie, je potrebné realizovať po odjazdení určitého množstva kilometrov, preto ak budete kupovať nový DPF filter, je dôležité informovať sa, po koľkých kilometroch je potrebné objednať sa na regeneráciu DPF filtra.

Existuje viacero metód čistenie a regenerácie DPF filtra. Treba si len zistiť, ktorá je pre vás najvhodnejšia. O regeneráciu DPF filtrov sa stará hlavne riadiaca jednotka automaticky. Dochádza k vypaľovaniu filtra. Regeneráciu však nepodceňujte. Inak riskujete úplne znehodnotenie motora.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *