Plánujete hľadať nové bývanie? Pri výbere zohľadňujte predovšetkým toto

Realitný trh je v súčasnosti preplnený množstvo zaujímavých ponúk. Na realitných portáloch nájdete rôzne nehnuteľnosti – nové, staré, z časti rekonštruované, veľké, menšie. Ak plánujete hľadať nové bývanie, pri výbere zohľadňujte predovšetkým toto.

Veľkosť nehnuteľnosti

Skôr, ako si otvoríte ponuku realitných portálov, zvážte veľkosť nehnuteľnosti. Ak ste mladý pár, ktorý neskôr plánuje založenie rodiny, uprednostňujte troj a viacizbové byty. Dvojizbové byty sú síce veľmi predávané, nakoľko sú pre mladé páry cenovo dostupné. Do budúcnosti vám ale budú malé. Pri kúpe nehnuteľnosti by ste mali myslieť do budúcnosti.

Dvojizbové byty odporúčame kúpiť rodinám, ktorých deti sa už odsťahovali, poprípade párom, ktoré neplánujú deti.

Lokalita

Okrem veľkosti nehnuteľnosti by ste mali zohľadňovať aj lokalitu, v ktorej je nová nehnuteľnosť umiestnená. Pri kúpe už musíte mať ako- taký prehľad, v ktorej lokalite by ste chceli po novom bývať. Ak plánujete kupovať nehnuteľnosť v inom meste, či obci, kde žijete, odporúčame vám nechať si radšej poradiť od skúseného realitného makléra, ktorý má prehľad v tom, koľko stoja nehnuteľnosti v konkrétnych lokalitách a promptne vám vie poradiť, ktorú z daných nehnuteľností uprednostniť. Keďže prácou realitného makléra nie je len predávanie nehnuteľností, ale aj ich nábor a fotografovanie, práve on vám bude môcť presne odporučiť nehnuteľnosť, ktorá spĺňa vaše požiadavky. Realitný maklér vám vo všetkom pomôže, preto vám odporúčame zveriť sa do rúk práve skúseného realitného makléra.

Rekonštrukcia

Ak si vyberáte nové bývanie v panelákoch, čiže hľadáte byt, odporúčame vám hľadať ich výhradne v zateplených panelákoch. Čo sa týka rekonštrukcie bytu, tam treba zvážiť predovšetkým finančné prostriedky. Niekedy sa aj starý byt v pôvodnom stave oplatí viac ako prerobená nehnuteľnosť. Najviac sa vám samozrejme oplatí holobyt. Tých je však v niektorých mestách žalostne málo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *