Ako byť v práci efektívnejší?

Máte pocit, že v práci ste v poslednej dobe poľavili a chcete opäť podávať dobrý výkon? Čím skôr príčinu vašej „lenivosti“ odhalíte, tým lepšie pre vás. Ak si zamestnávateľ všimne, že nepracujete efektívne a viacmenej sa zašívate, môže vás vyhodiť, a to určite nechcete. Ako byť teda v práci efektívnejší? My vám poradíme.

Zabudnite na svoj súkromný mobil a vyhýbajte sa sociálnym sieťam

Hneď po príchode z práce si do kabelky schovajte svoj mobilný telefón a na pár hodín naň úplne zabudnite. Aj keď vás to bude lákať pozrieť si sms správy a správy zo sociálnych sietí, odolajte. Problém odolať budete mať aj vtedy, ak máte Dual SIM mobil, ktorý vám umožňuje mať v jednom telefóne dve SIM karty – súkromnú a pracovnú. Je to výhoda práve kvôli tomu, aby ste nemuseli nosiť v taške jeden súkromný telefón a jeden služobný telefón. Musíte však mať pevnú vôľu a mobil využívať len na pracovnú účely, ak sa nachádzate v práci.

Sociálne siete sú požieračmi času a výrazne vás budú zdržiavať pri vykonávaní vašej práce, preto na ne počas pracovnej doby nemyslite.

Zapisujte si dôležité veci do zápisníka

Bez zápisníka do svojej práce ani nechoďte. Nielenže si do neho môžete zapisovať dôležité stretnutia, ale aj rôzne zaujímavosti týkajúce sa vašej práce, resp. informácie, ktoré by ste pri svojej práci mohli použiť, inšpirovať sa nimi. Ak chcete pracovať efektívnejšie, nasávajte nové informácie a zapisujte si ich. Nikdy neviete, môžete ich o pár dní v práci potrebovať a nie všetko si zapamätáte.

Ak chcete byť v práci efektívnejší, dodržiavajte pitný režim, svoj telefón používajte len na pracovné účely, zapisujte si dôležité informácie a uvidíte, budete efektívnejší.

Ak máte sedavé zamestnanie, rozhýbte sa počas pracovnej doby. Ak naopak pracujete manuálne, využite prestávku efektívnejšie a namiesto surfovania na internete si sadnite a premasírujte nohy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *