Už o 10 dní štartuje 8. ročník AVON Pochodu proti rakovine prsníka!

Problematike rakoviny prsníka sa spoločnosť AVON dlhodobo venuje v rámci projektu AVON proti rakovine prsníka a každoročne organizuje ružový pochod. Ani tentokrát tomu nie je inak, už v poradí 8. ročník tohto charitatívneho podujatia sa uskutoční 18. júna 2016 v Bratislave. AVON Pochodu sa okrem známych tvárí zúčastnia aj pacientky – bojovníčky, ktoré sú tohtoročnými tvárami kampane boja za zdravé prsia. Svojimi príbehmi chcú inšpirovať aj ďalšie ženy, bojujúce s týmto ochorením.

AVON Pochod proti rakovine prsníka 2016

O d štartu ružového pochodu v hlavnom meste nás delí iba 10 dní. V sobotu 18. júna prinesie AVON Pochod proti rakovine prsníka opätovne množstvo pozitívnej energie a poskytne finančnú pomoc projektom zameraným na prevenciu a liečbu rakoviny prsníka. Vstupenkou na AVON Pochod je dámske, pánske a detské Tričko proti rakovine prsníka 2016. Navyše k dámskej a detskej verzii sú pribalené dekoratívne washi pásky, ktoré umožňujú kreatívne doladiť ich dizajn. Kúpou trička prispejete na konto verejnej zbierky AVON Pochod 2016, realizovanej občianskym združením Zdravá žena.

Program AVON Pochodu začína registráciou o 12:00 hod. na námestí Eurovea. O dve hodiny neskôr odštartuje prestrihnutím pásky. Trasa povedie z námestia pri Eurovea a pokračovať bude cez Starý Most, Tyršovo nábrežie, a naspäť cez Nový Most až na námestie pri Eurovea. Trasa je vhodná aj pre malé deti, pričom pochodovať sa bude približne hodinu. Rodiny s deťmi určite ocenia tohtoročnú novinku – detskú zónu, v ktorej budú mať ratolesti o zábavu postarané. Účastníci pochodu sa môžu tešiť na bojovníčky i ambasádorov projektu AVON proti rakovine prsníka, ktorými sú: Jana Kirschner, Ada Straková, Maroš Kramár, Alena Heribanová, Hana Rapantová, Braňo „Bruno“ Ciberej, Zlatica Puškárová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Roman Juraško, Kvetka Horváthová, Beáta Dubasová a Henrieta Mičkovicová.

P re pochodujúcich je počas celého podujatia pripravený nabitý sprievodný program v podaní známych umelcov a skupín. Predstaví sa víťazka speváckej súťaže Superstar Ema Drobná, zahrá známa skupina Vidiek aj Beáta Dubasová so skupinou. Dobrú náladu prinesie detský folklórny súbor Klnka, bubnovú show predvedie Campana Batucada a ženskú časť publika bezpochyby poteší Gladiátor, Samuel Tomeček & band či Bystrík Banda. Navyše na odvážnejších čakajú špeciálne aktivity nesúce sa v znamení bojovnosti rovnako ako tento ročník AVON Pochodu. Môžu sa nechať nalíčiť ako bojovníčky a bojovníci, a následne svoje podoby zvečniť vo fotobunke. Tiež sa môžu naučiť tancovať haka tanec a vyjadriť tak podporu všetkým skutočným bojovníčkam. Jednou z nich je aj autorka Eva Bacigálová, ktorá svoj príbeh opísala v knihe Rok Amazonky. Tú bude možné získať priamo na podujatí rovno aj s podpisom autorky, ktorá sa svojim priaznivcom bude venovať v rámci autogramiády.

Okrem toho budú priamo na AVON Pochode k dispozícii špecialisti, ktorí v prípade záujmu poskytnú konzultácie v rámci svojich poradní. Dlhoročný odborný garant projektu Doc. MUDr. Vladimíra Bellu, PhD. sa bude venovať najmä prevencii a vzdelávaniu v oblasti rakoviny prsníka, pričom naučí ženy ako si majú správne robiť samovyšetrenie prsníkov. Komplexné informácie o možnostiach rekonštrukcie prsníka zas poskytne plastický chirurg MUDr. Martin Boháč, PhD.

AVON proti rakovine prsníka sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. Viac informácii o  tomto charitatívnom podujatí nájdete na internetovej stránke www.zdraveprsia.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *