Sajfa a Expl0ited miera do Košíc

Pred pár dňami zverejnili známy rádiový moderátor Sajfa a youtuber Expl0ited na sociálnych sieťach informáciu, že sa chystajú na víkend do Košíc. Prijali ponuku od organizácie Visit Košice, a do metropoly východu zavítajú už tento piatok. Mestská organizácia cestovného ruchu pre nich pripravila dzivoký víkendový program, ktorého cieľom je ukázať nielen im, ale aj ostatným mladým Slovákom, že Košice sú mesto, kam sa oplatí prísť za kultúrou, zábavou či raritami, ktoré nikde inde nenájdu. Zároveň počas ich cesty odhalia aj fotopoint #dzivoke, čím sa Košice po vzore európskych metropol stanú prvým slovenským mestom, ktoré sa bude môcť popýšiť takýmto miestom.

sajfa a explo spolu

Košice sa nachádzajú len 5 hodín vlakov z hlavného mesta, avšak mladí Slováci ich nenavštevujú. A pritom Košice sú v mnohých ohľadoch mestom, ktoré sa zažiť oplatí a kde sa posledné roky toho veľa zmenilo “Iinformácia, že Sajfa a Expl0ited sa k nám chystajú, nás veľmi potešila. Okamžite sme zareagovali na ich správu na sociálnych sieťach a pripravili sme pre nich naozaj skvelý víkendový program. Chceme im a aj ostatným mladým Slovákom ukázať, že áno, máme tu mnoho pamiatok a dominánt ako je napríklad najväčšia gotická katedrála na Slovensku Dóm sv. Alžbety, no zároveň je tu množstvo iných vecí a miest, ktoré sú pre mladého človeka zaujímavejšie. Veď v ktorom inom meste nájdete drevenice na paneláku či dve kultúrne centrá, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Berlín?” hovorí Iveta Niňajová z organizácie KOŠICE – Turizmus.

Sajfa a Expl0ited majú pripravený program a ich pobyt v Košiciach môžete sledovať na stránke www.dzivoke.sk, kde sa dozviete, na ktorom mieste sa aktuálne nachádzajú “Okrem toho, že ich chceme naučiť, čo to znamená brika, čaja či šrác, aby sa u nás dorozumeli, tak im chceme ukázať, že Košice sú skvelá víkendová “dzivoká” destinácia. Sajfa a Expl0ited spoznajú Košice také, aké naozaj sú. DzivoKE, so živou hudobnou a pub scénou, udávajúce trendy (Tabačka či Kasárne/Kulturpark), kontroverzné (Drevenice na paneláku), ale aj pekné, chutné a plné športu (Good Angels Košice, HC Košice,…), dodáva Iveta Niňajová.

Sajfa má ku Košiciam naozaj blízko. V Košiciach pravidelne beháva Medzinárodný maratón mieru. Expl0ited tu ešte nikdy nebol. “Košice sú ako Bangkok, tie keď ta pohltia, tak ťa už nepustia,” takto vysvetľoval Sajfa Expl0itedovi, čo ho v Košiciach čaká.

Košice dostanú svoj fotopoint

Viaceré európske metropoly disponujú svojím fotopointom. Miestom, nápisom, pri ktorom si všetci turisti alebo aj domáci robia fotky, ktorými sa následne “chvália” na sociálnych sieťach. Preto aj Košice po vzore Budapešti či Amsterdamu budú mať svoj fotopoint. Nápis #dzivoKE bude od
piatku 22. januára umiestnený pri Auparku. Bude v košických farbách, a teda v žltej a modrej. Zvolené slovo dzivoKE vyjadruje ducha Košíc. A teda, že sú temperamentné, plné života a občas aj naozaj dzivoké.

Symbolické odhalenie prebehne počas návštevy Sajfu a Expl0iteda v Košiciach. Ak prídete v piatok, 22. januára o 18.00 hodine pred nákupné centrum Aupark, budete prví, kto sa pri tomto infopointe odfotí a navyše aj so Sajfom a Expl0ited. Reportáž Sajfu a Expl0iteda z návštevy Košíc sledujte na www.dzivoke.sk, kde sa dozviete všetky dôležité informácie o ich programe a miestach zastavenia počas najbližšieho víkendu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *