Poľské aerolínie LOT budú lietať z Košíc do Varšavy

LOT, poľský národný letecký dopravca, otvorí v marci 2016 letecké spojenie Varšava – Košice. LOT bude prevádzkovať lety do Košíc moderným lietadlom typu Bombardier Q 400 s kapacitou 78 sedadiel šesťkrát týždenne. Odlety z Košíc sú naplánované na 5:35 ráno a spiatočné lety budú z Varšavy štartovať večer o 22:35. Vďaka takto nastavenému letovému poriadku budú môcť cestujúci využívať všetky nadväzné ranné odlety a večerné prílety v rámci Európy, čo umožní biznis cestujúcim absolvovať služobné cesty v priebehu jedného dňa. Najzaujímavejšie európske destinácie ako napríklad Štokholm, Dusseldorf, Zürich, Amsterdam, Paríž, Ženeva, Kodaň, Brusel, Hamburg či Barcelona budú mať Košičania na dosah vďaka krátkemu a pohodlnému prestupovaniu na letisku vo Varšave, kde LOT ponúka prestupový čas už od 30 minút. 

Prvý let na novej linke je naplánovaný na 28. marca 2016, čo znamená, že od letného letového poriadku 2016 sa bude z Košíc na celoročných pravidelných linkách lietať do deviatich destinácií: Varšava, Viedeň, Praha, Kyjev, Bratislava, Londýn Luton, Doncaster Sheffield, Miláno Bergamo a Bristol.

Marcin Celejewski, výkonný riaditeľ spoločnosti LOT povedal: “LOT reaguje na potreby cestujúcich a chápe, že si zaslúžia širokú ponuku destinácií, ktoré sú dosiahnuteľné zhruba hodinovým letom do Varšavy s následným prestupovým časom vo Varšave od 30 minút. Jedine LOT vie ponúknuť na letoch z Košíc do Mníchova 30-minútový prestupový čas a 60-minútový prestupový čas na letoch do Štokholmu. Súčasná ponuka letov z Košíc nie je postačujúca a iné veľké letiská sú vzdialené minimálne tri hodiny cesty autom. Veríme, že cestujúci sa zaľúbia do našich služieb a vďaka tomu sa staneme v Košiciach aerolinkou prvej voľby.“

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice povedal: “LOT ako nový dopravca a Varšava ako nová destinácia je fantastická správa pre množstvo cestujúcich. Obchodní cestujúci na ceste z/do Varšavy môžu využiť komfortnejší a rýchlejší spôsob dopravy a výrazne rozšírená je aj ponuka transferových destinácií v rámci Európy a celého sveta. Srdečne vítame LOT na letisku Košice!”

Tomáš Jančuš, zástupca výkonného riaditeľa a člen predstavenstva letiska Košice povedal: “Som veľmi rád, že po vyše trojročných diskusiách sa nám podarilo so spoločnosťou LOT dohodnúť na linke do Varšavy. Vďaka tomu sa rozširuje počet destinácií, ktoré budú z letiska Košice dostupné na jeden prestup a cestujúci z našej spádovej oblasti si tak budú môcť vybrať z mimoriadne širokej ponuky už troch veľkých stredoeurópskych prestupných letísk: Prahy, Viedne a Varšavy.“

Richard Raši, primátor Košíc povedal: “S príchodom spoločnosti LOT získavajú Košice a celé východné Slovensko už tretieho sieťového dopravcu, čím sa nemôže pochváliť žiadne iné mesto na Slovensku. Som veľmi rád, že Košice sa nespájajú iba s Varšavou, ale aj s vyše 60-timi destináciami na troch kontinentoch, ktoré má LOT vo svojej ponuke. Verím, že vďaka leteckej linke Varšava – Košice množstvo poľských turistov objaví naše krásne mesto a priľahlý región.”

Renáta Lenártová, viceprimátorka mesta Košice a predsedníčka predstavenstva Košice Turizmus povedala: “Poľsko je druhým najväčším zdrojovým trhom pre príjazdový cestovný ruch na Slovensku. Zavedenie celoročnej priamej linky z Varšavy do Košíc vo vysokej frekvencii šiestich letov týždenne predstavuje ohromný potenciál na ešte vyšší prílev poľských turistov, z ktorého môžu profitovať nielen Košice, ale aj celé východné Slovensko, vrátane Vysokých Tatier.”

Zdenko Trebuľa, predseda Košického samosprávneho kraja: “Leteckou linkou do Varšavy získavajú nielen Košice, ale aj celé východné Slovensko mimoriadne silný impulz do ďalšieho rozvoja. Som presvedčený o tom, že toto celoročné spojenie s ďalšou európskou metropolou bude mať výrazný prínos v oblasti cestovného ruchu v celom regióne od Tokaja až po Tatry a nepochybne pomôže aj zvýšiť atraktivitu nášho regiónu v očiach zahraničných investorov, ktorí sa k nám cez Varšavu môžu dostať zo všetkých svetových strán.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *