Mesto Košice sa zapája do jedenásteho ročníka Svetového dňa sprievodcov

Tradičné podujatie umožní všetkým záujemcom spoznať mesto Košice prostredníctvom bezplatných prehliadok pod vedením skúsených sprievodcov z oblasti cestovného ruchu. V tomto roku sú pod záštitou organizácie KOŠICE – Turizmus pripravené prehliadky, ktoré mapujú štyri špecifiká z histórie i súčasnosti východnej metropoly Slovenska.

Všetky prehliadky sa začínajú 22. februára 2014 v jednotnom čase o 10:30 pred Návštevníckym centrom Košice na Hlavnej ulici 59. Na návštevníkov budú v tomto čase čakať sprievodcovia, ktorí si pripravili v rámci Svetového dňa sprievodcov vlastné tematické okruhy. Prehliadka Relikvie a pútnik v Košiciach sa orientuje na minulosť mesta, ktoré kedysi patrilo k najvýznamnejším pútnickym miestam v celej Európe. Židovské Košice prezentujú kultúrny a architektonický odkaz početnej židovskej komunity a jej osud počas 2. svetovej vojny. Pamiatky Hlavnej ulice ponúknu komplexnú prehliadku centra s jeho dominantami, ktoré tvoria typickú „tvár“ mesta nielen doma, ale aj v zahraničí. Pre maďarsky hovoriacich turistov je určená prehliadka Košice – ako nás poznajú vo svete zameranú na najväčšie atraktivity mesta a významných rodákov pochádzajúcich z Košíc.

Svetový deň sprievodcov každoročne prinesie do Košíc bohatú ponuku prehliadok, o ktorú je zo strany verejnosti neustále veľký záujem. Každá prehliadka je zostavená tak, aby bola obsahovo atraktívna a nezostalo len pri vymenovávaní a návšteve historických pamiatok. Záujemcovia sa môžu tešiť aj na rôzne zaujímavosti a menej známe fakty o Košiciach. Dozvedia sa ako napríklad dnešné Štátne divadlo Košice použilo mestskú fontánu na klimatizovanie svojich priestorov na konci 19. storočia, či informácie o erbe mesta Košice, ktoré ako prvé na svete disponovalo erbovou listinou.

Dĺžka trvania prehliadok je stanovená v rozmedzí 1 – 1,5 hodiny v závislosti od vybranej témy. Registrácia ani rezervácie pre účastníkov nie je potrebná, stačí sa v stanovenom termíne dostaviť na Hlavnú ulicu 59. Viac informácií o podujatí ochotne poskytne personál Návštevníckeho centra Košice.

Viac informácií nájdete na www.visitkosice.eu.

KOŠICE – Turizmus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *