VÍNO ROKA 2016 – hlasovanie spustené!

VÍNO ROKA 2015 je minulosťou, nech žije VÍNO ROKA 2016! Diplomy rozdané, samolepky napelené na ocenených vínach, nastal teda čas posunúť sa ďalej, tzn. spustiť už 7. ročník súťaže VÍNO ROKA®. Rozhodnite o najlepších slovenských vínach objektívnym spôsobom prostredníctvom hlasovania na www.vinoroka.sk.

„Hlasovanie je spustené, rozhodnutie je vo Vašich rukách. Naša súťaž sa opäť posunula ďalej a tento ročník prinesie zopár noviniek. Tou hlavnou je rozšírenie možnosti hlasovania o dve nové kategórie: ovocné vína a medoviny. Viedol nás k tomu jednak tlak Vás hlasujúcich, ktorým tieto kategórie vín v našej súťaži chýbali, ako aj fakt, že ovocné vína zažívajú na Slovensku nárast obľúbenosti vďaka zvýšenej kvalite týchto vín. Už dávno neplatí, že ovocné vína, sú vína nižšej kvality a ich symbolom je jablkové čučo. Dnes, vďaka kvalitnej surovine, moderným technológiam a umu našich vinárov dosahujú tieto vína špičkovú kvalitu. To isté platí aj o medovine. Víno z medu v podaní slovenských medovinárov dosahuje každoročne významné medzinárodné úspechy. Ten posledný zaznamenala bariková medovina od Apimedu, ktorá získala minulý rok na medzinárodnej výstave Apimondia titul Najlepšia medovina sveta.

Ďalšia novinka našej súťaže súvisí s faktom, že víno sa rodí vo vinohrade. Chceme, aby slovenskí vinohradníci nestáli v tieni úspechu slovenských vinárov. Našim cieľom bude venovať priestor aj našim vinohradníkom, ktorí dopestovali kvalitnú surovinu pre našich vinárov. To znamená, že pri každom ocenenom víne bude uvedený pôvod hrozna, z ktorého ocenené víno bolo vyrobené. Nielen vinohradnícka oblasť, ale aj názov honu a konkrétne meno vinohradníka, resp. firmy, ktorá hrozno dopestovala. Do pozornosti sa tak dostane meno vinohradníka a názov lokality, ktorá dala vinárovi skvelú surovinu. Ten z nej vďaka svoju umu vytvoril skvelé víno. A skvelé víno zachutilo slovenským vínomilcom. Tí zaň zahlasovali v súťaži VÍNO ROKA. A kruh sa uzavrel.“približuje tohtoročné novinky projektu VÍNO ROKA® Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk.

Svoj hlas zasielajte prostredníctvom formulára uverejneného na stránke www.vinoroka.sk v tvare: názov vína – odroda, kategória (napr. neskorý zber), ročník, výrobca.

01.06.2016 bude hlasovanie zastavené a budú zverejnení celkoví víťazi v týchto 8 kategóriach:

1. biele vína
2. ružové vína
3. červené vína
4. prírodne sladké vína (bobuľový výber, hrozienkový výber, cibébový výber, ľadové vína, slamové vína)
5. šumivé vína
6. tokajské vína
7. ovocné vína
8. medoviny

V každej z týchto kategórií bude podľa počtu Vami pridelených hlasov určené 1., 2., 3. miesto. Celkovo bude teda ocenených 24 top slovenských vín v 8 kategóriach.

Informácia pre hlasujúcich: hlasovať môžete za akékoľvek slovenské víno, ktoré Vám v roku 2016 spôsobilo radosť na jazyku. Na konci súťaže budú vylosovaní 24 z Vás, ktorí sa zapojíte do hlasovania o slovenské VÍNO ROKA 2016®. Výhrou budú ocenené vína, ktoré sa umiestnili na jednej z prvých 3 pozícií v jednotlivých kategóriách.
Informácia pre vinárov: ocenené vína budú identifikovateľné podľa samolepiek na fľaši. Samolepky budú dodané vinárom zdarma v počte 500 ks, spoločne s diplomom za ocenené víno. Vinári neplatia ani žiadne účastnícke poplatky, ako je tomu na iných súťažiach.

Zdroj: Ing. Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk, www.vinoroka.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *