BOSS Auto Show 2015 prepisoval históriu

Posledné slovenské rally podujatie, v tomto roku pod názvom BOSS Auto Show 2015, pritiahlo presne po roku na Slovakia Ring rekordný počet súťažiacich.

Tých sa na štart postavilo celkovo 84, čo bolo o rovných 10 viac, ako v minulom roku. Keď k tomuto počtu pripočítame novú, úvodnú večernú rýchlostnú skúšku a množstvo divákov, ktorí si postupne nachádzajú cestu na Slovakia Ring a nádherné jesenné počasie, treba jednoznačne konštatovať, že podujatie BOSS Auto Show 2015 sa vydarilo.

Pri pohľade do zoznamu štartujúcich, nechýbala kompletná slovenská rally špička. Tú doplnilo množstvo špičkových českých, či zopár maďarských rally posádok, ba čo viac, medzi predjazdcami sme mali možnosť sledovať slovenskú premiéru súťažnej posádky z Belgicka. Rallystov navyše, ako sa už v rámci Auto Show stalo zvykom, doplnilo niekoľko rýchlych a hlavne po celej Európe známych okruhárov, či kopciarov. Jednou vetou, do posledného miesta zaplnený Slovakia Ring sa doslova hemžil špičkovými jazdcami, ale aj súťažnou technikou, počnúc najnovšími vozidlami špecifikácie WRC, až po historicky nádherné kúsky, ktoré nemáme možnosť hocikedy sledovať priamo v akcii.

Napriek faktu, že podujatie má už v názve zakorenené slovíčko „Show“, samozrejme niektorí jazdci aj toto podujatie poňali ako súťaž, o čom svedčili aj dosahované časy. Našťastie nie všetci prišli na Slovakia Ring s úmyslom dosahovať najrýchlejšie časy a svoju jazdu si doslova užívali, pričom svoje súťažné vozidlá posielali „dverami dopredu“ všade, aj v miestach, kde to takmer ani nie je možné, či na počkanie vyrábali priamo pred tribúnou oslavné „kolečká“.

Každé podujatie, čiže aj také, ktoré je zaradené do kategórie voľných, kde nejde výhradne o získanie bodov, však musí mať nejakých víťazov a inak tomu nebolo ani na BOSS Auto Show 2015. Z víťazstva sa po veľmi tuhom boji doslova o desatinky sekúnd, tešila dvojica reprezentujúca na Mitsubishi Lancer L Racing Team Jozefovi Bérešovi mladšiemu a Zoltánovi Répásovi. Druhé miesto, po smole v poslednom teste patrilo bratrancom, Tamášovi a Lukášovi Kostkovcom na Forde Fiesta RS WRC a RUFA SPORT Teamu. Snáď aj z dôvodu väčšieho bavenia divákov, si tohtoroční slovenskí rally majstri, bratia Jaro a Erik Melichárekovci reprezentujúci Melico Racing Team na Forde Fiesta RS WRC, odviezli z BOSS Auto Show 2015 nakoniec tretie miesto.

Napriek meraniu času, či rozdávaniu trofejí, je jasné, že nielen pre divákov, ale aj pre organizátora sú víťazmi všetci súťažiaci, ktorí sa podujatia BOSS Auto Show 2015 zúčastnili a to z jednoduchého dôvodu. Všetci sa tu snažili rozdávať dobrú náladu, pričom každý jeden prejazd súťažnou traťou doslova potešil oči, ale aj pohladil dušu fanúšika motoristického športu. A to je to najdôležitejšie o čo na podujatí BOSS Auto Show 2015 išlo. Aj z tohto dôvodu je už dnes už viac menej jasné, že presne o rok, sa na podujatí Auto Show 2016 stretneme opäť.  Malo by sa tak stať v dňoch 11. – 12.novembra 2016

Miro Majláth

Zdroj: http://www.slovakiaring.sk/novinky/detail/boss-auto-show-2015-prepisoval-historiu/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *