Vyhlásenie 10. ročníka ankety Zlatý Amos

Ľubomír Pajtinka vo svojej knihe Myšlienočka na tento deň napísal: “Čo je v živote najdôležitejšie? Zamýšľali sa nad tým mnohí múdri ľudia. Patril knim aj Jan Amos Komenský, ktorý hovoril: “Skloniť sa treba k práci, čo dáva ľuďom chlieb. Hlbšie sa však treba skloniť k matkám, čo dali život deťom. Ale najhlbšie k učiteľom, čo z bytosti vychovali človeka, lebo ľahšie je vrch preniesť, rieku zahatať, prinútiť ju proti prúdu tiecť ako vychovať človeka so srdcom a dušou ľudskou.“ Nič nie je dôležitejšie ako to, aby ľudia žili ako ľudia, a výchova k tomu patrí tak, ako benzín do auta.“ 

Dovolili sme si citovať práve z knihy pána Pajtinku, pretože anketa o najobľúbenejšieho učiteľa vyzdvihuje vzťah medzi žiakmi a učiteľmi, ktorí naše deti učia, vychovávajú, sú im oporou, pomáhajú im na ceste k úspechom. Každý z nás si určite spomenie aspoň na jedného učiteľa, ktorý bol láskavý, múdry a bol nám vzorom.

Anketa vstupuje do 10. ročníka a za tých uplynulých 9 rokov sme ocenili viac ako 50 úžasných učiteľov z celého Slovenska. Do ankety sa zapojilo 36 701 žiakov, 479 základných a stredných škôl, dostali sme 623 učiteľských nominácii a odovzdali sme viac ako 83 ticíc eur učiteľom, žiakom a školám zapojeným v našej ankete.

Už po desiaty krát sa dozvieme, kto získa titul Zlatý Amos SR, kto získa titul Amos sympaťák, ktorá škola bude tou Zlatou a spoznáme aj pedagógov, na ktorých sa oplatí spomínať. Naj matematik, naj fyzik, naj chemik sú tituly, ktoré si zaslúžia našu pozornosť preto, lebo ich navrhujú vysokoškoláci, ktorí už ukončili základné a stredné školy a vďaka svojim učiteľom pokračujú v štúdiu na vysokých školách.

za1

Tvárou ankety už po štvrtý krát bude spevák, učiteľ Igor Timko zo skupiny No name.

Zlatý Amos získa 3500 Eur, korunu a žezlo (putovná cena)

Amos sympaťák získa 1000 Eur (internetové hlasovanie)

Zlatá škola získa 1000 Eur (najviac prihlásených učiteľov)

Cena Jána Gašperana (spoluzakladateľa ankety na Slovensku) – učiteľ získa 1000 eur

Pedagóg na ktorého sa oplatí spomínať získavajú ocenenie všetci prihlásení učitelia

Naj učiteľ matematiky, fyziky, chémie – každý učiteľ získa po 1000 Eur (cena spoločnosti Slovnaft)

Najlepší príbeh o učiteľovi – 200 Eur (ocenenie pre žiakov)

Finále akety sa uskutoční 2. mája 2016 v Košiciach.

Anketu nad 10. ročníkom prevzal president SR Andrej Kiska

Hlavný organizátor je OZ ADEVYK

Hlavný partner je Mnisterstvo školstva,vedy, výskumu a športu SR

Spoluorganozátor je Košický samosprávny kraj

Zlatý partneri: Slovenské technické múzeum v Košiciach, SOŠ Jána Bocatia v Košiciach, Konzervatórium Timonova 2 v Košiciach

Zlatý sponzor: Slovnaft a.s.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *