Zlatý Amos 2015 – „Naše učiteľky sú krajšie ako missky“

Od 6. – 8. 3. 2015 sa uskutočnilo sústredenie semifinalistov celoslovenskej ankety o najobľúbenejšieho učiteľa na Slovensku Zlatý Amos 2015. Do celoslovenského kola postúpilo 18 učiteľov.

Učitelia sa každoročne na sústredení dozvedia, čo ich vlastne čaká. Niektorí majú obavy, niektorí to berú s humorom, ale v neposlednom rade všetci tohtoroční semifinalisti sú dôkazom toho, že vzťah so svojimi žiakmi je pre nich dôležitý.

Aj v tomto ročníku budú hlavnými disciplínami 30 sekundová videovizitka a 2 minútový program. Každý rok máme novinky a práve v tomto roku sme učiteľom vymysleli nie len žáner programu, ale aj tému pre každého samostatne. V minulom roku sme mali rovnakú tému, ktorou bola Rysavá jalovica od Martina Kukučína. Tento rok bude rozprávkový, venovaný Pavlovi Dobšinskému. Učitelia skúsia pripraviť napríklad komédiu Ďuro truľo, horror Nebojsa, science fiction O dvanástich mesiačikoch, reportáž Zlatovláska, bájka Ako išlo vajce na vandrovku, cestopis Plavčík a Vratko, tragédia Medovníková chalúpka a ďalšie.

Igor Timko, ako tvár ankety Zlatý Amos pozval učiteľov na concert, ktorý sa uskutočnil počas sústredenia v Košiciach, prišiel medzi nich, porozprával sa o ankete, povzbudil ich a semifinalisti mali naozaj skvelý zážitok.

Moderátorom v tomto roku bude Milan Zimnýkoval alias Junior, ktorý je  vyštudovaný učiteľ a to sa nám naozaj veľmi hodí.

Od 15. 3.2015 – 15. 4. 2015 spustíme hlasovanie o titul Amos sympaťák. Hlasovať môžu žiaci, rodičia, ale aj široká verejnosť a môžu si tak vybrať toho svojho sympaťáka.

Organizátori ankety sa snažia udeľovať nie len hlavné ocenenie pre učiteľa – Zlatého Amosa, ktorým je šek v hodnote 3500 €, ale ocenení sú aj žiaci, školy a pedagógovia na ktorých sa oplatí spomínať. Od roku špeciálne oceňujeme aj najobľúbenejšieho učiteľa fyziky, chémie a matematiky – cenou spoločnosti Slovnaft, každý z nich získa 1000 eurový šek. Od roku 2013 je udeľovaná aj Cena Jána Gašperana, je to nové ocenenie na počesť zakladateľa ankety v Slovenskej republike, ktorý nás v roku 2012 opustil. Ďalšie ocenenia: Amos sympaťák, ktorý získa 1000 eurový šek, Zlatá škola – najviac prihlásených učiteľov zo školy získa tiež 1000 eur. Najlepší príbeh získa 200 eur. No a tí, čo budú hlasovať získavajú 100 eur.

Anketa v tomto roku vyvrcholí galavečerom 4. mája 2015 v Historickej radnici Košiciach. Semifinále začína 3. mája 2015 v Historickej radnici v Košiciach.

Krátka štatistika za rok  2015:

počet nominovaných učiteľov: 35

muži – 11

ženy – 24

učitelia zo strednej školy – 10

učitelia zo základnej školy – 10

počet zapojených žiakov  – 1932

60 minútový záznam z finálového večera odvysiela verejnoprávna RTVS. 1x v premiére a 2x v repríze 

IMG_0943

kapela3_naj

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*