Letný tábor pre hendikepované deti

Džavot výnimočných detí sa bude rozliehať od 9. do 15. augusta 2015 v areáli hotela DAM v Košickej Belej, kde Občianske združenie Usmej sa na mňa organizuje  11. letný tábor pre sluchovo, zrakovo, mentálne a telesne znevýhodnené deti a mládež. O 30 detí sa postará 12 dobrovoľníkov. Tábor má rozprávkovú tému Šmolkovia a umožňuje deťom s rôznymi hendikepmi zažiť dobrodružstvo ale aj pomôcť ich rodičom so starostlivosťou. Projekt mohol byť zorganizovaný aj vďaka príspevku Fondu zdravia mesta Košice a Fondu Karpatskej vandrovky Karpatskej nadácie Máme radi Východ.

„Sme veľmi radi, že už po 11. krát môžeme spríjemniť hendikepovaným deťom prázdniny. Je to náročný týždeň pre všetkých dobrovoľníkov, ale radosť týchto detí je najväčšou odmenou“, povedala Dagmar Kočiová, členka predsedníctva OZ. „Preto by som chcela poďakovať týmto vzácnym ľuďom, ktorí v rámci svojej dovolenky bez nároku na honorár preberú na seba zodpovednú úlohu urobiť výnimočné deti v tento týždeň šťastnými“, dodala Kočiová. Animátormi v tábore budú aj sluchovo hendikepovaní mladí ľudia.

Deti sa naučia rozvíjať sociálne, komunikačné a manuálne zručnosti. Pohybové a športové aktivity prispejú k zlepšeniu ich kondície. Čaká ich bohatý program, ktorí obohatí šermiarska skupina LARP klub Košice, zvieratká z OZ Biely Tesák, ujo Ľubo a ďalší.

Občianske združenie Usmej sa na mňa mohlo letný tábor zorganizovať aj vďaka finančnému výťažku z benefičného koncertu Usmej sa na mňa 2015. Už v letnom tábore si deti pripravujú program na ďalší benefičný koncert a budú vyrábať darčeky do stánku na Vianočných trhoch.

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*