Sýria: EÚ predlžuje sankcie proti režimu a jeho podporovateľom o jeden rok

Keďže situácia v Sýrii sa naďalej zhoršuje, Rada predĺžila reštriktívne opatrenia EÚ proti sýrskemu režimu o jeden rok. 

Na zoznam osôb, na ktoré sa vzťahuje zákaz cestovania a zmrazenie aktív zo strany EÚ, sa doplnila jedna osoba. Ide o vysoko postaveného príslušníka ozbrojených síl zodpovedného za represie a násilie voči civilnému obyvateľstvu v Damasku a okolí. Na zozname je v súčasnosti viac ako 200 osôb a 70 subjektov, na ktoré sa vzťahujú sankcie EÚ za násilnú represiu voči civilnému obyvateľstvu v Sýrii.

Rozhodnutím sa tiež do 1. júna 2016 predĺžili existujúce sankcie vrátane ropného embarga a obmedzenia určitých investícií.

Rada v decembri 2014 zopakovala, že pokiaľ represie budú pretrvávať, EÚ bude pokračovať v ukladaní a presadzovaní sankcií namierených proti režimu a jeho podporovateľom. Podľa EÚ je možné dosiahnuť trvalé riešenie konfliktu jedine prostredníctvom politického procesu pod vedením Sýrie, ktorý povedie k transformácii. EÚ naďalej podporuje všetky snahy v tomto zmysle.

Právne akty vrátane podrobných údajov o osobe, ktorá sa doplnila na zoznam, sú k dispozícii v Úradnom vestníku EÚ z 29. mája 2015.

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*