V Prešove sa uskutoční záverečná konferencia k projektom Rozvíjame komunity a Komunita na ceste k prosperite

11. februára 2015 sa v priestoroch Okresného úradu Prešov uskutoční záverečná konferencia k projektom Rozvíjame komunity a Komunita na ceste k prosperite podporovaných z finančných prostriedkov Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce.

Projekt Rozvíjame komunity je realizovaný neziskovou organizáciou Člověk v tísni Slovensko (ČvT) v piatich lokalitách a projekt Komunita na ceste k prosperite občianskym združením ETP Slovensko – Centrum pre udržateľný rozvoj (ETP Slovensko) v desiatich vybraných lokalitách na východnom Slovensku.

Cieľom medzinárodnej konferencie je prezentovať príklady dobrej praxe v oblasti komunitného rozvoja prostredníctvom prevádzky komunitných centier vo vybraných lokalitách Prešovského a Košického samosprávneho kraja.

Na konferencii sa účastníci dozvedia dlhoročné skúsenosti pri poskytovaní osvedčených a klientmi žiadaných služieb v komunitných centrách – najmä služby predškolského vzdelávania, nízkoprahového denného centra pre deti a rodinu, mentorského programu, kariérneho a pracovného poradenstva, vzdelávacích aktivít, programu bývania a ďalších podporných služieb.

Sprievodným podujatím konferencie je návšteva komunitného centra v Spišskom Podhradí prevádzkovaného ČvT a komunitného centra v Starej Ľubovni prevádzkovaného ETP Slovensko, ktoré sa 10. februára 2015 v čase od 13.00 do 17.00 hod. Pre návštevu komunitných centier bude zabezpečená doprava z Košíc/Prešova a späť. Bližšie informácie o návšteve komunitných centier a doprave budú zaslané záujemcom e-mailom.

Zdroj: ekopolis.sk

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*