Stará BČK definitívne končí

Dopravný podnik upozorňuje cestujúcich, že staré BČK končia dnešný deň (31.7.14). Od piatka (1.8.14) bude v prostriedkoch MHD platiť iba Mestská karta Košice, to však neznamená, že po tomto dátume sa Mestská karta nebude vydávať. Cestujúci, ktorí nebudú mať po tomto termíne novú kartu, môžu cestovať na papierový cestovný lístok alebo SMS lístok, pokiaľ si kartu nevybavia.

Platnosť starých BČK kariet, ktorých držitelia majú viac ako 68 rokov, sa predlžuje do konca roka (31.12.2014). V prípade tejto skupiny cestujúcich karta slúži len na identifikáciu bezplatne cestujúceho bez možnosti jej finančného zneužitia. Pokiaľ majú seniori záujem využívať zľavy na tovary a služby, tak si musia vymeniť starú kartu za novú mestskú.

O vydanie Mestskej karty je možné požiadať na dvoch predajných miestach DPMK, v Zákazníckom centre na Bardejovskej č. 6 a v Predpredaji na Rooseveltovej č. 3. Otvorené sú v pracovné dni od 7:00 do 18:00 hod. Predajné miesta sú od soboty (2.8.14) zatvorené.

Cestovanie s kartou je praktické v tom, že môžete cestovať lacnejšie. Základný papierový 30 minútový lístok stojí 0,60 €, pričom pri nákupe cez kartu je jeho cena 0,58 €, je teda lacnejší o 2 centy. Výhodnejšia cena platí aj v prípade 60 minútového a 4 zastávkového lístka, ale aj cestovného lístka za prepravovanú batožinu alebo živé zviera.

Zostávajúci kredit na starej karte po 31.7.2014 neprepadne, môže byť prenesený na novú Mestskú kartu alebo iný typ karty. Ak občan má záujem o vrátenie kreditu, na základe písomnej žiadosti mu kredit bude vrátený.

Každý držiteľ Mestskej karty sa slobodne rozhodne či bude využívať aj dopravný modul a aj zľavy na vybrané tovary a služby, alebo len jednu z týchto možností. Kto má záujem len o zľavy, bude využívať zľavy, a kto o cestovanie, ten bude cestovať výhodnejšie. Nie je podmienkou, aby držiteľ Mestskej karty využíval všetky jej možnosti.

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*