Letný tábor hendikepovaných detí

Od 27. júla do 2. augusta 2014 sa v areál hotela DAM v Košickej Belej nesie v znamení radosti a dobrej nálady. Občianske združenie Usmej sa na mňa tu organizuje už desiaty letný tábor pre sluchovo, zrakovo, mentálne a telesne znevýhodnené deti a mládež. O 30 detí sa stará 12 dobrovoľníkov. Tábor má rozprávkovú tému Ferdo Mravec a zorganizovaný bol aj vďaka príspevku z Primátorského punču 2013. Spolužitie detí s rôznymi hendikepmi, aktivity, s ktorými sa ešte nemali možnosť stretnúť, ale aj pomoc rodičom sú jedným z poslaní tohto podujatia.

Sme veľmi radi, že už po 10. krát môžeme spríjemniť hendikepovaným deťom prázdniny. Je to náročný týždeň pre všetkých dobrovoľníkov, ale šťastie a radosť týchto detí sú najväčšou odmenou,“ povedala Dagmar Kočiová, členka predsedníctva OZ. „Keď mi 12- ročná Barborka s rozštepom pery povedala, že je to pre ňu splnený sen, utvrdila som sa o zmysle nášho pôsobenia,“ dodala.

Chcela by som poďakovať všetkým, ktorí prispeli v predvianočnom čase na Primátorský punč. Aj vďaka ním môžu mať zdravotne znevýhodnené deti nezabudnuteľné zážitky a ich rodičia si aspoň na týždeň oddýchnu,“ uviedla Dagmar Kočiová. Väčšinu nákladov na tábor hradí Občianske združenie. Na deti sa príde pozrieť aj pán primátor Richard Raši v netradičnej úlohe.

„Mravčeky, chrobáčiky a motýle“ si môžu vyskúšať aj nevšedné aktivity ako sprejovanie grafitov pod vedením výtvarníčky Julky, naučiť sa niečo o prvej pomoci za účasti záchranárov, či vyrobiť si vlastné mravenisko.

Občianske združenie Usmej sa na mňa mohlo letný tábor zorganizovať aj vďaka finančnému výťažku z benefičného koncertu Usmej sa na mňa 2013. Už v letnom tábore si deti pripravujú program na ďalší benefičný koncert a vyrábajú darčeky do stánku na Vianočných trhoch.

www.usmejsanamna.sk

grafity1

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*