V Hnúšti spustili prvé triple play služby cez optiku

Hnúšťa, rodisko slávneho dirigenta a skladateľa Jána Valacha, dostala rýchly a kvalitný internet ako slovenské veľkomestá. V marci tam spustil košický operátor ANTIK Telecom prvé optické triple play služby – vysokorýchlostný internet až 70 Mbit/s, televíziu s viac ako 160 TV programami aj v HD kvalite a výhodné telefonovanie.

Hnúšťa, 7.3.2012 – Obyvatelia Hnúšte, v okrese Rimavská Sobota, môžu od marca využívať prvé optické triple play služby v meste od košickej spoločnosti ANTIK Telecom. Zemné stavebné práce boli ukončené ešte v minulom roku. Optické pripojenie typu FTTH (Fiber To The Home) prináša optiku priamo do bytov zákazníkov. V Hnúšti môže tento spôsob pripojenia využívať takmer 1700 domácností na mestských sídliskách. Balík služieb Antik poskytuje bez viazanosti len za 17,92 eur mesačne.

„Optické siete staviame aj v mestách, ktoré nie sú pre veľké telekomunikačné spoločnosti investične zaujímavé. Medzi takéto patrí aj Hnúšťa. Ako prví sem prinášame optické triple play služby, v rámci ktorých dostanú obyvatelia naozaj rýchly internet s rýchlosťou až 70 Mbit/s,“ vysvetľuje Igor Kolla, generálny riaditeľ spoločnosti ANTIK Telecom. Optiku v meste víta aj primátor. „Do Hnúšte prišiel ďalší operátor, ktorý umožní našim obyvateľom pripojiť sa k rýchlejšiemu a kvalitnejšiemu internetu, využívať volnejšie telefonovanie i nové možnosti príjmu televízneho signálu, čím sa pripojíme k moderným a rozvíjajúcim mestám Slovenska,“ vysvetľuje primátor mesta Michal Bagačka.

Okrem naozaj rýchleho a stabilného intenetu bude súčasťou balíka služieb aj digitálna televízia Tango TV s bohatou ponukou TV kanálov, digitálnymi rádiami a 20-dňovým archívom televízneho vysielania. Zákazníkom umožní napr. vďaka funkcii PiP sledovať obraz v obraze a na set-top box Juice Pro pripojiť 2 televízory, čím ušetria náklady na ďalší set-top box. Noví zákazníci, ktorí sa zaregistrujú do 30.4.2012 dostanú balík triple play služieb od Antiku na 3 mesiace zadarmo. Súčasne budú môcť využívať bezplatne aj Prémiový balík digitálnej televízie Tango TV. Po uplynutí tejto doby nebude zákazník viazaný žiadnymi záväzkami. Bližšie informácie získajú záujemcovia na web stránke www.hnusta.antik.sk alebo na non-stop tel. čísle 055/3012345.

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*