SOŠ J. A. Baťu v Partizánskom bude mať moderné dielne pre strojárske odbory

Trenčianska župa pokračuje v modernizácii odborného vzdelávania na svojich stredných školách, a to vďaka financiám, ktoré získala z Integrovaného regionálneho operačného programu. Zlepšia sa nielen výučbové podmienky pre žiakov škôl, ale zvýšia sa aj šance ich uplatnenia na trhu práce.

Škola, ktorá vzdeláva takmer 500 žiakov a je zapojená aj v systéme duálneho vzdelávania bude mať vďaka projektu nové centrum odborného vzdelávania a prípravy. Žiaci strojárskych odborov sa môžu tešiť na nové pracoviská, vznikne elektrotechnické laboratórium vybavené elektrotechnickými panelmi, ale aj panelmi pre autodiagnostiku vozidiel či autodiagnostické centrum a odborné učebne pre odbor automechanik – elektrikár. Tieto priestory budú naviac bezbariérové. Súčasťou projektu je aj vytvorenie zváračského strediska v budove školy na Sokolskej ulici, ktorá prejde rozsiahlejšou rekonštrukciou. 

Stavebná časť projektu je vo výške viac ako 440 tis. eur a trvať by mala 4 mesiace. Ešte väčší objem financií župa investuje do materiálno-technického vybavenia odborných pracovísk, a to približne 700 tis. eur. „Zlepší sa výučbové prostredie, žiaci budú pracovať na moderných výučbových technológiách, s modernými strojmi a prístrojovým vybavením. A to im podľa mňa pomôže aj lepšie sa uplatniť na trhu práce,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška a požiadal žiakov aj zamestnancov školy o trpezlivosť počas trvania rekonštrukčných prác.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *