Profesia days 2017: žiakom ZŠ poradí, kam na strednú školu a zdravotne znevýhodneným, ako sa uplatniť na trhu práce

Desiatky zamestnávateľov, prednášok a zaujímavých hostí z tých najrôznejších odvetví budú počas Profesia days, 1. a 2. marca v Incheba Expo Bratislava podávať pomocnú ruku tým, ktorých zaujíma, aké majú možnosti uplatniť sa na pracovnom trhu.

Žiaci, ktorí práve uvažujú kam na strednú školu, môžu skonzultovať vhodnosť svojho výberu na Profesia days

Pre rodičov, ktorí majú doma školákov a uvažujú o výbere školy, ponúka Profesia days možnosť skonzultovať vhodnosť stredných škôl pre svoje dieťa. Občianske združenie EDUPLEX otestuje jeho silné stránky a poradí, ako pretaviť jeho potenciál v úspešnú budúcnosť. V programe veľtrhu nájdu aj študenti veľa užitočného, čo im môže pomôcť orientovať sa pracovnom trhu a rozhodnúť sa pre svoje budúce životné smerovanie. Okrem zaujímavých prednášok, testovania z cudzích jazykov a digitálnych zručností budú mať možnosť konzultovať svoje životopisy, urobiť si profesionálnu fotografiu do životopisu, spoznať zamestnávateľov, ktorí hľadajú absolventov a inšpirovať sa od úspešných Slovákov, ktorí milujú svoju prácu. Ak sa študenti zapoja do aktivít na veľtrhu, dostanú od nás ospravedlnenku do školy. Potvrdíme im ju v stánku Informácie, ktorý sa nachádza v priestoroch haly B1. Vstup na veľtrh je pre všetkých uchádzačov úplne zadarmo.

 Aj ľudia so znevýhodnením môžu byť pre firmu prínosom

Novinkou 8. ročníka veľtrhu je samostatná prednášková miestnosť v zóne Bez hraníc. Vystúpia v nej odborníci z neziskového sektora, ktorí sa budú venovať témam uplatnenia zdravotne znevýhodnených na trhu práce. V zóne čaká návštevníkov poradenstvo, diagnostika pracovného potenciálu aj rady, ako založiť franšízu či chránenú dielňu. Organizácie a hostia tiež odpovedia na otázky ako získať kompenzačné pomôcky, preukaz ŤZP, príspevok na osobnú asistenciu alebo úpravu osobného auta.

Profesia days 2015

Čo na podujatí čaká návštevníkov?

Situácia na trhu práce praje nielen absolventom a nezamestnaným, ale tiež ľuďom, ktorí by chceli zmeniť prácu. Veľtrh pracovných príležitostí neláka návštevníkov iba tisíckami pracovných miest, ktoré ponúkajú zamestnávatelia, ale návštevníkov čaká zaujímavý program, aj možnosť otestovať a poradiť sa. Najčastejšie očakávania návštevníkov od veľtrhu Profesia days potvrdzujú, že ľudí počas podujatia najviac zaujímajú informácie o zamestnávateľoch, hľadanie práce, zaujímavý program, diskusie a možnosť vzdelávania sa.

Účastník si na Profesia days môže nájsť prácu (desiatky zamestnávateľov na jednom mieste), otestovať sa (osobnostné, jazykové, počítačové), poradiť sa (právna, jazyková, psychologická poradňa), vylepšiť svoje CV (stánok Profesia), naučiť sa nové veci(prednášky v Masterclass), namotivovať sa a inšpirovať (top spíkri na hlavnom pódiu), zabaviť sa (vychytávky, fotosteny, mindball a i.), spoznať zamestnávateľov naživo. 

Profesia days 2017 prináša rekordný počet vystavovateľov, ktorí ponúknu tisícky pracovných miest

Počet vystavovateľov spomedzi firiem či konzultačných spoločností, ktoré budú na Profesia days, už v týchto dňoch dosiahol 170, čo predstavuje zatiaľ najvyššie číslo od obdobia vzniku Profesia days. Generálny partner Volkswagen Slovakia bude ponúkať desiatky rôznych pracovných pozícií naprieč celou firmou, od výrobných pozícií ako pracovníci v karosárni a montáži, autoelektrikári či zvárači až po nevýrobné pozície napríklad v oblasti informačných technológií, údržby, kvality či logistiky. Informovať bude aj o kariérnych a vzdelávacích možnostiach pre absolventov základných, stredných a vysokých škôl. Volkswagen Slovakia, ktorý bol nedávno ocenený v ankete Najzamestnávateľ 2016, nájdete v dvoch stánkoch – vo všeobecnej a v študentskej zóne. Hlavný partner Jaguar Land Rover Slovakia ponúkne okrem voľných pracovných pozícií, aj poradenstvo vo svojom stánku, kde majú uchádzači možnosť zistiť viac o obsadzovaných pozíciách, ako aj o požiadavkách na kandidátov. Záujemcovia o zamestnanie budú môcť priamo na mieste vyplniť žiadosť o zamestnanie v spoločnosti.

 

Prečo prísť na najväčší veľtrh príležitostí Profesia days?

Návštevníci majú možnosť stretnúť najviac zamestnávateľov na jednom mieste, a ešte k tomu osobne. Počas dvoch dní sa môžete inšpirovať pútavými prednáškami úspešných ľudí, naučiť sa niečo nové na množstve zaujímavých workshopov. Hľadáte si prácu alebo sa práve pripravujete na pracovný pohovor? Na veľtrhu pracovných príležitostí Profesia days máte možnosť poradiť sa, ako si upraviť životopis, aby zaujal personalistu a ako sa úspešne predať na trhu práce. Máte jedinečnú možnosť využiť bezplatné poradenstvo: pre študentov, absolventov, rodičov na materskej, starších uchádzačov o prácu. Kandidáti môžu spoločnostiam, ktoré budú na veľtrhu, poslať svoje CV priamo cez formulár na stránke www.profesiadays.sk v sekcii Vystavovatelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *