Amazon predstavuje inovatívne pracovné príležitosti na Slovensku – Virtuálne kontaktné centrum

Bratislava, 2. máj 2016 – Spoločnosť Amazon dnes oznámila vytvorenie 30 nových pracovných miest v tíme podpory predaja (Seller Support team), ktorý v súčasnosti zamestnáva 300 zamestnancov. Tieto otvorené pracovné pozície sú určené pre Virtuálne kontaktné centrum (Virtual Contact Centre), ktoré ponúka inovatívny prístup k zamestnaniu a umožňuje zamestnancom pracovať z ich domovov. Pracovné miesta umožnia nadaným ľuďom žijúcim v odľahlých oblastiach Slovenska získať kvalifikovanú prácu a stať sa súčasťou veľkej celosvetovej organizácie bez nutnosti dochádzať na dlhé vzdialenosti alebo presťahovať sa zo svojho rodného mesta.

„Sme inovatívna zákaznícky orientovaná spoločnosť, ktorá neustále hľadá nové spôsoby ako byť efektívnejší, a tak vytvárame nové prístupy vo všetkých oblastiach nášho pôsobenia. Táto jedinečná forma zamestnania umožňuje našim kolegom, aby si užívali väčšiu flexibilitu pri ich osobnom živote, pretože nie je potrebné dochádzať do práce. Veľké množstvo talentovaných zamestnancov sa pripojilo ku nám na Slovensku a tešíme sa na ďalšie rozširovanie nášho Virtuálneho kontaktného centra do slovenských regiónov v roku 2016,“ hovorí Petra Fürbecková, HR Manager Amazon Slovensko.

„Amazon je celosvetovo známy pre inovácie a už teraz na Slovensku ponúka kvalifikované pracovné miesta. Oceňujeme a vítame, že aj vďaka inováciám môže ponúknuť pracovné príležitosti v regiónoch bez toho, aby sa zamestnanci museli sťahovať do Bratislavy. Toto rozhodnutie posilňuje postavenie Amazonu ako globálneho hráča a dokazuje, že Slovensko je veľmi dobrým a stabilným partnerom pre investorov,“ uviedol Peter Žiga, minister hospodárstva Slovenskej republiky.

Amazon poskytuje všetkým zamestnancom pracujúcim na diaľku potrebné prvky, aby mohli efektívne pracovať z pohodlia svojich domovov. Budú mať nárok na rovnaké výhody a plat ako ich kolegovia pracujúci priamo v bratislavskej pobočke spoločnosti a od prvého dňa budú zamestnancami Amazonu pracujúcimi na plný úväzok na dobu neurčitú. Úspešní kandidáti musia plynule hovoriť po nemecky a anglicky a keďže Amazon nevyžaduje žiadne predchádzajúce pracovné skúsenosti, tieto pozície sú vhodné aj pre absolventov. Dobré komunikačné zručnosti a prozákaznícka orientácia sú pre dané pozície kľúčové. Kandidáti budú odpovedať na otázky od jednotlivcov aj firiem, ktoré predávajú výrobky na Amazone, a to ako po telefóne, e-mailom a prostredníctvom live chatu. Minulý rok Amazon v rámci pilotného projektu vyskúšal túto jedinečnú formu zamestnania a najal 30 nemecky hovoriacich pracovníkov tímu podpory predaja na Slovensku. Väčšina z nich pochádza z regiónov, ktoré nemohli ponúknuť tento druh práce bez dochádzania – dnes títo zamestnanci pracujú z miest, ako sú Michalovce, Žilina, Komárno a Košice.

Záujemcovia o zamestnanie môžu nájsť viac informácií na stránke http://www.amazon.jobs/jobs/395383, kde je aj úplný popis pracovnej pozície. V prípade ďalších otázok sa môžu obrátiť na lokálny náborový tím na cvbratislava@amazon.com. Amazon ponúka motivačné mzdy a výhody i jedinečnú neformálnu atmosféru, ktorá podporuje inovácie a rozvoj. Získajú mesačnú mzdu vo výške 1200 eur a rad výhod, ako sú súkromná zdravotná starostlivosť, dovolenka navyše, nemocenská, stravné lístky, poukážky (Ticket Compliments), životné poistenie vrátane poistenia dlhodobej práceneschopnosti, príspevky na dôchodkové sporenie, zľavy na nákupy u parterov, zľavy na nákupy na Amazone a možnosť sa zúčastniť rôznych spoločenských akcií organizovaných pre zamestnancov Amazonu.

Amazon má ambíciu obsadiť viac pozícií vo svojej bratislavskej pobočke v nadchádzajúcich mesiacoch. Pobočka v Bratislave bola otvorená ako prvá kancelária Amazonu na Slovensku v roku 2011 a momentálne zamestnáva viac ako 650 ľudí. Zamestnanci podporujú európske tímy Amazonu a obchodných partnerov v regióne EMEA, a to predovšetkým v Nemecku, Veľkej Británii, Francúzsku, Taliansku a Španielsku. Úplný zoznam voľných miest, vrátane popisov pracovných pozícií je možné nájsť na webovej stránke spoločnosti http://www.amazon.jobs/location/bratislava-slovakia.
Amazon sídli v kancelárskej budove Park One v centre Bratislavy, kde firma prenajíma takmer 6 400 štvorcových metrov a bude sa ďalej rozširovať s rastom tímu.

O spoločnosti Amazon

Amazon.com bol otvorený na internete v júli 1995. Spoločnosť sa riadi 4 zásadami: zameranie sa viac na zákazníka ako na konkurenciu, vášeň pre vynálezy, záväzky k prevádzkovej dokonalosti a dlhodobé myslenie. Hodnotenie zákazníkov, nakupovanie prostredníctvom jedného kliku, osobné odporúčania, Prime, Fulfillment od Amazonu, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, Fire tablety, Fire TV, Amazon Echo, a Alexa sú niektorými produktmi, ktoré priniesla spoločnosť Amazon.

Kontakt pre médiá

Amazon Press Office

E-mail: media@amazon.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *