Výstava Sto majstrovských kúskov

Rok 2016 je pre BMW Group veľmi významný: spoločnosť práve oslávila svoje sté narodeniny. V mníchovskom BMW Museum táto storočnica ožíva v podobe výstavy ”100 Masterpieces. BMW Group – 100 years of innovative strength and entrepreneurial courage”. Výstava ponúka výnimočný pohľad na sto rokov jedinečnej dynamickej histórie spoločnosti.

Výstava bude prístupná až do septembra 2017. Návštevníci spoznajú najdôležitejšie vozidlá, úspechy v motoršporte a rozhodnutia spoločnosti BMW Group. Nová výstava ponúka príťažlivý pohľad na historický vývoj a na históriu mobility medzi rokmi 1916 až 2016. Vybrané majstrovské kúsky prevedú návštevníkov cez jednotlivé historické obdobia od minulého storočia až podnes.

Putovanie cez sto rokov histórie spoločnosti

Návštevníci uvidia viac ako 30 vozidiel vrátane modelov BMW 328 (1936), legendárny roadster BMW 507 (1955) či kultovú bublinku BMW Isetta (1955). Medzi exponátmi vyčnievajú aj výnimočné štúdie ako napríklad Gina (2008) so svojou vizionárskou karosériou vyrobenou z flexibilných textilných vlákien. Tematické panely predstavia dôležité míľniky v obchodnej histórii spoločnosti ako napríklad zavedenie medicínskej starostlivosti BMW (1936) či komplexný prístup BMW EfficientDynamics (2007). Výstava primárne podčiarkuje fakt, že zamestnanci, ich odhodlanie a vášeň, vždy boli a aj dnes sú, kľúčovými faktormi úspechu spoločnosti Bayerische Motoren Werke. Významné miesto majú aj priekopnícke konštruktérske riešenia a najvýznamnejšie úspechy v motoršporte ako napríklad víťazstvo v Rely Paríž – Dakar (1981). Jedinečný zážitok z výstavy “Sto majstrovských kúskov” dopĺňajú zaujímavé príbehy, hodnotné malé výstavky, doteraz nepublikované filmy a fotografie či informačné grafiky a nákresy.

Viac informácií nájdete na:  www.bmw-museum.de

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *