Rekordná Anjelská kapustnica v Košiciach

Posledná predvianočná sobota (19.12) v Košiciach bola naozaj netradičná. Rozvoňala ju chutná Anjelská kapustnica, ktorá sa pre Košičanov pripravovala pod vianočným stromčekom na Hlavnej ulici od skorých ranných hodín. 1000-litrový kotol sa pod dohľadom kuchárov z partnerskej reštaurácie Med Malina postupne napĺňal ingredienciami, bez ktorých si Slováci Vianoce ani nevedia predstaviť. Napoludnie už naozaj nebolo pochýb, že benefičná kapustnica bude lákadlom pre všetkých okoloidúcich – jej vôňa sa tiahla po celej Hlavnej ulici.

Možnosť dať si počas vianočného zhonu, ale aj počas stretnutia s priateľmi na vianočných trhoch kapustnicu za symbolické 1 Euro, alebo dobrovoľne vyšší príspevok využilo až 2300 návštevníkov. Spoločne tak vyzbierali pre organizáciu Úsmev ako dar nielen najvyšší príspevok v histórii podujatia (2800 EUR) ale sa tiež postarali o rekordne rýchle vypredanie – 1000-litrový kotol totiž zíval prázdnotou už po siedmich hodinách predaja (12.30 – 19.30).

Výťažok z predaja použije partnerská organizácia Úsmev ako dar hneď na dva účely. Prvým je dobudovanie nového sociálneho zariadenia na pomoc mladým dospelým po ukončení pobytu v detskom domove, ale aj rodinám s maloletými deťmi, ktorí prišli o bývanie. Zvyšné prostriedky budú použité na priamu pomoc ľudom v núdzi, predovšetkým rodinám s deťmi a to vo forme výpomoci pri zakúpení jedla, liekov, hygienických potrieb či poplatkov v školách a škôlkach.

Špeciálne poďakovanie za pomoc v projekte patrí odbornému garantovi – reštaurácii Med Malina, dobrovoľníkom z organizácie Úsmev ako dar, partnerom na dodanie surovín – spoločnostiam Metro, Brasiko, pani Marte Andrejiovej, pánovi Jánovi Šemrákovi a partnerom na dodanie technického zabezpečenia: spoločnostiam Emer Servis, Alfabal, Mestské lesy Košice, mestu Košice, mediálnym partnerom, spoluorganizátorom z organizácie Visit Košice a všetkým, ktorí podujatie navštívili.

kapustnica 1

kapustnica 3

kapustnica 4

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *