Svetlo porozumenia

Už po tretíkrát sa v Košiciach rozuzvučí ojedinelý medzikultúrny projekt Svetlo porozumenia, ktorý hľadá to, čo ľudí spája. Ambíciou projektu je aspoň na chvíľu odstrániť bariéry medzi ľuďmi, náboženstvami a žánrami.

svetloDomáci aj zahraniční návštevníci budú mať možnosť uvidieť silu umenia spájať na prvý pohľad nespojiteľných ľudí. Na dvoch simultánnych koncertoch v synagóge na Puškinovej ulici a súčasne aj v kostole na Mlynskej ulici v Košiciach 12.11.2015 od 19.00 h sa opäť očakáva plné hľadisko. Dve rozdielne miesta budú navzájom hostiť umelcov, ktorí predvedú rovnaké vystúpenie v dvoch nábožensky odlišných stánkoch.

Tieto dve rozdielne miesta sa navzájom prepoja a ukážu, že Košice sú schopné vyjadriť solidaritu a jednotnosť pri riešení aktuálnych problémov, ktoré prekračujú hranice Slovenska. „Sme presvedčení, že najmä dnes v čase riešenia migračnej otázky a vyhrocovania rozdielov medzi ľuďmi, koncertným projektom Svetlo porozumenia pomáhame ľudí spájať a hľadať medzi nimi spoločnú reč.“konštatuje zakladateľ projektu židovský duchovný Peter Gyori.

Simultánne na koncertoch vystúpia Morenito de Triana, Peter Tomko, Musica Iuvenalis, Katka Koščová, Silvayovci, Peter Gyori a Corus Comenianus Evanjelického Gymnázia v Košiciach.

Po prvýkrát si Svetlo porozumenia mohli užiť Košičania v roku 2012, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry a ukázalo sa, že to bol dobrý nápad zorganizovať niečo podobné aj na Slovensku. Netradičné podujatie sa totiž každý rok stretáva s veľkým úspechom v Čechách kde má dlhoročnú tradíciu. Tento rok sa koná už jedenásty krát. Garantom projektu v Košiciach je Štefan Lasky.

Cena vstupenky je 10,- € a je možné ich zakúpiť v informačnom centre v Kasárňach/Kulturparku.

Viac informácii na webovej stránke: https://www.facebook.com/Svetlo-porozumenia-Košice/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *