Slovenské elektrárne poskytli ďalších 5 defibrilátorov a predstavili program energetických auditov vysokohorských chát.
Slovenské elektrárne dnes odovzdali ďalších päť automatických externých defibrilátorov na záchranu ľudí v Tatrách. Spoločnosť patriaca do skupiny Enel zároveň predstavila projekt energetického auditu pre Chatu Milana Rastislava Štefánika v Nízkych Tatrách. Nadviazala tak na projekty ekologizácie vysokohorských chát, vďaka ktorým každý rok ušetria tatranské ovzdušie od 15 ton oxidu uhličitého (CO2). Pri príležitosti 20. Výročia Správy TANAP pokrstili knihu Príroda Tatier.
V spolupráci so Správou TANAP, Asociáciou horských záchranárov, Horskou záchrannou službou a Klubom Slovenských Turistov predstavili energetici výsledky projektov, ktoré spoločne rozvíjali pre ochranu ľudského života v Tatrách, podporu biodiverzity a ekologizáciu vysokohorských chát. V rámci stratégie spoločenskej zodpovednosti pri podnikaní (CSR) ich nazývajú Energiou pre krajinu – Energiou pre prírodu.
Krst knihy
Pri príležitosti 20. výročia založenia Správy TANAP jej zástupcovia a Slovenské elektrárne na Chate pod Soliskom pokrstiili publikáciu Príroda Tatier očami Správy TANAP, ktorú si môžete stiahnuť na konci článku. Krstným otcom publikácie sa stal Marián Šturcel, dlhoročný pracovník Lesov TANAP.
Knižka je prierezom tatranskej krajiny a jej prírody v smere od skalných stien a snežných polí, cez hole a kosodrevinu, tatranské lesy až po najnižšie časti národného parku. Množstvo fotiek dopĺňajú texty o tatranskej tunajšej živej i neživej prírode, napríklad o kamzíkoch a svišťoch, medveďoch, vlkoch, hlucháňoch, sovách a ďatľoch, limbe a kosodrevine, o endemických tatranských rastlinách, o tatranských plesách a vodopádoch, významných tatranských štítoch, no tiež o histórií a vývoji územnej ochrany národného parku.