Voices Live mieri do Košíc, zahrajú Kolowrat aj Frequency

V Bratislave, 3. september 2015 – Voices Live sú multižánrové večery z produkcie Neziskovej organizácie Voices. Na pódiu spájajú kvalitnú slovenskú literatúru, súčasnú hudbu a umenie, v rozhovoroch predstavujú zaujímavých ľudí a zmysluplné projekty. V septembri sa Voices Live vracia do Košíc so štyridsiatym prvým podujatím. Jeho hosťami budú melancholicky rockový Kolowrat, charizmatický Balla s najnovšou knihou Veľká láska, združenie pre duševné zdravie Integra, Centrum audiovizuálnej kultúry z Kina Úsmev, alternatívny pop v podaní Frequency a Lucia Satinská vo filme režiséra Petra Kerekesa. Jednoducho – jeden večer, veľa zážitkov. 

Vranovská skupina Frequency prinesie na Voices Live vesmírny alternatívny pop. Štvorica mladých hudobníkov spolu hrá od roku 2010, debutový album Moon Starer vydali v apríli 2015. Košická hudobná stálica Kolowrat má na konte už tri albumy. Ten posledný, Pobiť sa/utiecť z roku 2013, je označovaný ako ich doteraz najvýraznejší. Silné texty, melancholické gitary, originálna rytmika. Niet divu, že táto kapela s jedinečným zvukom bude hosťom Voices Live už po tretí raz.

Vladimír Balla je oceňovaným slovenským spisovateľom, ktorého diela sú plné skrytých významov, nejasností, irónie až paródie. Laureát Ceny Ivana Krasku a víťaz prestížneho literárneho ocenenia Anasoft litera z roku 2011 predstaví na Voices Live 41 svoju najnovšiu knihu Veľká láska. Prostredníctvom krátkeho filmu režiséra Petra Kerekesa nahliadnu diváci do života Lucie Satinskej. Lucia sa baví a živí ako jazykovedkyňa. Všíma si nápisy vo verejnom priestore a venuje sa podpore slovensko – maďarských vzťahov a priateľstiev.

V lete tohto roku sa občianskemu združeniu Cinefil podarilo získať do dlhodobého prenájmu priestory Kina Úsmev. Jediné kamenné kino v Košiciach tak po troch rokoch opäť začne fungovať. Okrem toho v ňom vznikne prvé Centrum audiovizuálnej kultúry na Slovensku. Cinefil porozpráva o jeho vzniku, cieľoch aj programovej ponuke. O duševnom zdraví bude hovoriť združenie Integra z Michaloviec. Založila ho skupina nadšencov v roku 1994 a za svoju prácu už získali viaceré ocenenia. Ich poslaním je podporovať dôstojný život ľudí s duševnými poruchami.

Voices Live 41 sa koná vo štvrtok 24. septembra o 19:00 v košickej Tabačke Kulturfabrik. Vstupné je 5 eur. Lístky sa dajú kúpiť v sieti Ticketportal a na mieste konania. Priamy prenos a neskôr záznam bude možné sledovať na internetovej televízii MeToo.sk. Hlavným partnerom podujatia je Nadácia Orange, kreatívnym partnerom je Cukru. Podujatie podporili mediálni partneri Rádio_FM, MeToo.sk, Lemur, Rádio Košice a Zajtrajšie noviny.

Kolowrat na Voices Live 33. Foto: Boris Németh
Kolowrat na Voices Live 33. Foto: Boris Németh
Andrea Ungvölgyi a Ivan Ježík, moderátori Voices Live. Foto: Boris Németh
Andrea Ungvölgyi a Ivan Ježík, moderátori Voices Live. Foto: Boris Németh
Lucia Satinská vo filme režiséra Petra Kerekesa
Lucia Satinská vo filme režiséra Petra Kerekesa
Balla na Voices Live 27. Foto: Boris Németh
Balla na Voices Live 27. Foto: Boris Németh

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *