Trenčiansky župan podporil Tradičný stolnotenisový turnaj pri príležitosti 70. výročia oslobodenia mesta Trenčín

Trenčín, 31. máj 2015 – Stolnotenisový oddiel Telovýchovnej jednoty (TJ) Kubran Trenčín v spolupráci s Oblastným výborom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (OV SZPB) zorganizoval v sobotu 30. mája 2015 v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne IX. ročník Tradičného stolnotenisového turnaja pri príležitosti 70. výročia oslobodenia mesta Trenčín. Športového turnaja sa tento rok zúčastnilo rekordných 105 súťažiacich, ktorí súťažili v troch kategóriách: mládež, hlavná kategória a seniorská kategória nad 60 rokov.

Oficiálneho otvorenia sa zúčastnil aj trenčiansky župan, Jaroslav Baška. „Trenčiansky samosprávny kraj podporuje športové podujatia. Ja síce nehrávam stolný tenis, ale myslím si, že v Trenčianskom kraji máme veľa ľudí, ktorí sa tomuto športu venujú. Preto sme sa rozhodli aj tento rok podporiť už IX. ročník stolnotenisového turnaja, venovaný 70. výročiu oslobodenia mesta Trenčín. Turnaj má vysokú úroveň, preto by som sa chcel poďakovať všetkým organizátorom,“ povedal trenčiansky župan a odovzdal Emilovi Gallovičovi, hlavnému organizátorovi podujatia, symbolický šek v hodnote 500 eur.

Súťažiacim sa prihovoril aj Ján Holička, predseda OV SZPB. „Sme radi, že pri príležitosti 70. výročia ukončenia II. svetovej vojny sme sa zišli už len v mierovom prostredí. Máme tu medzi sebou dvoch priamych účastníkov protifašistického odboja, Pavla Lišku a Štefana Štefloviča. Chceme upozorniť na to, že aj keď už ubehlo 70 rokov od ukončenia vojny, ešte stále žijú priami účastníci protifašistického odboja,“ uviedol Ján Holička.

Podrobné výsledky turnaja nájdete na internetovej stránke: http://keraming-kubrantrencin.webnode.sk/

Zdroj: http://www.tsk.sk/

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*