Veľká noc s IKEA

Jar je za dverami a blíži sa ten čas roka, kedy si domov dekorujeme vetvičkami zlatého dažďa a bahniatok a chystáme sa na zdobenie vajíčok – Veľká noc. Nechajte sa inšpirovať skvelými veľkonočnými tipmi od IKEA a pripravte sa na šibačov!

Ikea 2

Prípravy

Veľkonočný stôl sa nezaobíde bez vetvičiek zlatého dažďa a bahniatok vo váze SOCKERÄRT (€9,99). Na vetvičky si môžete zavesiť ručne robené alebo čokoládové vajíčka. Originálne vajíčka vytvoríte s farbami MÅLA (€5,99). Skúšali ste už naplniť papierové vajíčka čokoládovými? S čokoládovými vajíčkami GODIS (€2,20) je to naozaj jednoduché. Ako náplň môžete použiť  napríklad aj penové alebo vážené cukríky. 

Ikea 1

Vyzdobte si domov

Vneste pestré farby Veľkej noci aj do svojho domova. S poťahmi na vankúš GURLI (€3,99) a STOCKHOLM (€6,99) dostane vaša pohovka jarný vzhľad. Okenice rozžiaria a šibačov prilákajú kvety v kvetináči PAPAJA (€1,29). Panelový záves MYSKMÅRA, (€12,99) naopak môžete využiť aj ako úkryt pred šibačmi.

Ikea 5

Veľkonočné raňajky na podnose

Príprava na šibačov si vyžaduje výdatné raňajky. Naservírujte si ich na podnosoch BÄRBAR (€3,99 a €4,99), na ktoré ľahko umiestnite aj stojan na obrúsky RYMLIG (€1,49) a papierové obrúsky LÅNGVARIG (€1,69/30ks).

Ikea 6Pohostenie pre šibačov

Vo Švédsku nesmie na Veľkú noc chýbať drobné pohostenie z rýb a zeleniny. Ideálnym pomocníkom pri varení je hrniec IKEA 365+ (€9,99), v ktorom jednoducho pripravíte vajíčka natvrdo. Ku chrumkavému chlebu s maslom vyskúšajte chutné ikry z haringa SILLROM (€1,99). Vajíčka rýchlo a jednoducho nakrájate s krájačom na vajíčka SLÄT (€1,29). Smädným šibačom padne vhod nápoj PÅSKMUST (0,99).

Ikea 7Slávnostná hostina

Slávnostný stôl prestrite obrusom TUDI (€5,99) alebo GLANTA (€9,99), ktorý nájdete v IKEA vo viacerých farbách. Vaše dobroty môžete podávať zo série riadu IDEELL, ktorá pozostáva z misky (€1,99), taniera (€2,99), hlbokého taniera (€5,99), taniera na zákusok (€1,99)  a hrnčeka (€5,99). Na servírovanie šalátov je ideálna misa SKÄCK  (€4,99). 

Pre malých šibačov

Pre tých najmenších pripravte nápadité farebné prestieranie zo série ÖVERLÄGSEN, v ktorej nájdete veselý papierový obrus (€4,99), papierové taniere (€0,99/6ks) a papierové poháre (€0,99/6ks).

Viac informácií nájdete na www.IKEA.sk.

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*