Rok Ľudovíta Štúra – 200. výročie narodenia významnej osobnosti

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja v spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou Košice prináša pre širokú verejnosť výstavu „Ľudovít Štúr 1815 – 1856“ v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave na ul. Lipová 3 v termíne od 4.2.2015 do 28.2.2015. 

Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo rok 2015 za Rok Ľudovíta Štúra. „Výstavu, ktorá pozostáva z 10 panelov som pripravila z našich knižničných fondov pri príležitosti 200. výročia narodenia tejto významnej osobnosti slovenských a českých dejín, zakladateľa modernej slavistickej vedy“ prezradila samotná autorka Mgr. Daniela Slezáková zo Štátnej vedeckej knižnice Košice. „Návštevníci sa môžu oboznámiť s kalendárom života a diela Ľudovíta Štúra, nájdu tam napríklad titulnú stranu školskej písanky 14-ročného Ľudovíta, zápis o prijatí do lýcea, dokument o založení Tatrína, prvé číslo Slovenských národných novín z 1. augusta 1845, alebo aj Štúrov portrét od Maxima Švabinského,“ dodala v stručnosti Daniela Slezáková.

Nakoľko o výstavu je v tomto roku veľký záujem, v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave na ul. Lipová 3 ju môžete vidieť počas výpožičných hodín knižnice do 28.2.2015. Vstup je voľný.

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*