Čítanie jedným dychom

Nemohla by som žiť bez kníh a bez písania.

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, a Dom Matice slovenskej v Rožňave organizujú v priestoroch knižnice na ul. Lipovej č. 3 dňa 12.11.2014 besedu pre deti so spisovateľkou Martou Hlušíkovou.

Marta Hlušíková sa narodila v Leopoldove, detstvo a mladosť prežila v Trenčíne. Mesto pod starodávnym hradom Matúša Čáka bolo jej domovom až do roku 1971. Po maturite na Strednej všeobecnovzdelávacej škole v Trenčíne študovala na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave odbor slovenský jazyk a latinčina. Po štúdiách bola redaktorkou v Archeologickom ústave v Nitre a od roku 1977 začala pracovať v školstve. Učila na Strednej škole pre pracujúcich pri Lesnom odbornom učilišti v Banskej Štiavnici. Po presťahovaní do Rimavskej Soboty v roku 1982 učila na tamojšej Strednej ekonomickej škole. Od školského roka 1991/92 pôsobila ako profesorka slovenského jazyka a latinčiny na tamojšom Gymnáziu Ivana Kraska. Momentálne učí v Súkromnej strednej odbornej škole v Rimavskej Sobote.
Známa spisovateľka detskej i odbornej literatúry Marta Hlušíková prijala pozvanie do Rožňavy, aby predstavila svoju tvorbu pre deti. Literárne tvorí a publikuje od roku 1989. O jej záujme o literatúru pre deti svedčí aj viac ako dvadsaťročná intenzívna spolupráca s najznámejšími detskými časopismi (Včielka, Zornička, Mamatatajojo, Slniečko, Slnečnica, Adamko, Maxík, Zvonček) a s vysielaním Slovenského rozhlasu pre detských poslucháčov. A ako nám prezradila pani spisovateľka „Nevravím, že nepíšem aj pre dospelých, píšem, a veľmi rada. No pri písaní pre deti sa znovu stávam dieťaťom.“

Z tvorby pre deti a mládež vyberáme – Neznášam, keď ma hladkajú po hlave, Bublinkové rozprávky, Čo baby nedokážu, Môj dedko Rýchly šíp.

Beseda sa bude konať v stredu 12. novembra 2014 v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave na Lipovej ul. č. 3 v dopoludňajších hodinách. Bude prebiehať v dvoch etapách pre určené triedy základných škôl mesta. K dispozícii budú aj jednotlivé knihy, ktoré autorka vydala pre deti.

Zdroj: www.litcentrum.skwww.hlusikova.sk

tlačová správa

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*