KOŠICE NIGHT RUN 2014 – trasa predlžená o necelý kilometer, bežcov čaká 10 kilometrová trať večerným mestom.

Do štartu košického nočného behu ostáva len čosi vyše mesiaca a už teraz je potvrdené, že bežecké topánky si obuje viac ako 900 športovcov. Profesionálnych i amatérskych – Košice night run je pre všetkých a spája šport a zábavu.

V piatok 5. septembra 2014 štartuje tretí ročník obľúbeného nočného behu Košice Night Run. Pre všetkých športovcov je pripravená trať, ktorá tradične povedie historickým centrom Košíc. Tohtoročnou novinkou je navýšenie trate z pôvodných 9,170 km na rovných 10 km. Organizátori nasledujú svetový trend, no primárne tak vyhovejú množstvu bežcov, ktorí si toto navýšenie vyžiadali. Pôvodná trasa, ktorá vedie historickým centrom Košíc, bude rozšírená o ďalšie ulice. Konkrétne sa to týka ulíc Pribinova, Mojmírova a Bočná. Detailnú mapu nájdu záujemcovia na webe www.kosicenightrun.sk, rovnako ako všetky organizačné pokyny. Jedinečná atmosféra, ktorou sa môže toto podujatie právom pýšiť, tak bude trvať o čosi dlhšie, konkrétne o necelý kilometer.

Minulý ročník priniesol niekoľko rekordov, organizátori opäť očakávajú veľké množstvo bežcov, vlani sa potvrdilo, že košické nočné uličky lákajú bežcov nielen zo Slovenska ale aj zo zahraničia. Tohtoročnou novinkou je i tombola pre účastníkov behu, ktorá prinesie atraktívne vecné ceny. Podujatie je rovnako atraktívne aj pre všetkých povzbudzujúcich, popri trati bude opäť niekoľko hudobných stageov, rovnako sa chystá Bubnova show Campana Batucada.

Bežia športovci aj registrácia

Košice Night Run ponúka možnosť zvýhodneného štartovného, ktoré do 2. 9. 2014 predstavuje 15€. Na mieste štartu Košice night run – Aupark Košice bude registrácia možná od 03.09.2014 do 05.09.2014 v čase prezentácie pretekárov. Bežať môžete ako jednotlivci, alebo využite možnosť pri registrácii prizvať aj svojich priateľov a vytvoriť s nimi tím.

Foto: Archív KNR 2013

KNR2013-2

Buďte prvý, kto pridá komentár.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*