Deťom v EKOtábore v Kysaku nechýbali počítače ani telka

Nádherná príroda Volovských vrchov sa na niekoľko dní stala domovom pre deti v letnom EKOtábore v Kysaku pri Košiciach, ktorý už druhý rok zorganizovala Nadácia KOSIT. „Milo ma prekvapili deti, ktoré sa k nám vrátili na základe skúseností a bohatých táborových zážitkov z minulého roka,“ skonštatovala riaditeľka nadácie Jana Končeková.

Aj tento rok deti zažili šesť dní plných zábavy, športu a poučenia. Nikomu nechýbali počítače ani telka. Netradičná športová olympiáda, táborák či tvorivé dielne a mediálny tréning – to bol bohatý program pod taktovkou Nadácie KOSIT. Najviac deti zaujala návšteva aktivistov z Únie vzájomnej pomoci ľudí a psov v Košiciach, ktorí ich naučili ako sa správať k psíkom, zábavné podujatie s lesnými pedagógmi zo Štátnych lesov priamo pod Jánošíkovou baštou a každodenné krúžkovanie vtákov žijúcich v okolí Kysaku s Petrom Krišovským z Východoslovenského múzea v Košiciach. Všetky zážitky deti nakrúcali a zostrihané video reportáže si každý večer pozreli. Novinkou v tomto roku boli táborové noviny. Každý deň osemčlenná redakčná rada spracovala aktuality a informácie do Táborového života.

„Deti sa priamo podieľali na tvorbe novín. Denne písali články, robili ankety, zisťovali informácie, ktoré potom spracovali. Táborový život sa každý deň rozchytal do posledného výtlačku,“ dodáva Silvia Karolyiová z Nadácie KOSIT. „EKO tábor sa nám naozaj vydaril. Som maximálne spokojná, že sa nám podarilo naplniť program, tak ako sme si ho naplánovali. Za šesť dní som spoznala 51 úžasných, talentovaných detí. Aj keď je to len druhý ročník, jeho výsledky nám určite dávajú elán do ďalších. A už teraz rozmýšľame čo zaujímavé a nové pre naše deti pripravíme na budúci rok.“

V mene detí ďakujeme všetkým sponzorom a priateľom tábora za finančnú pomoc a spoluprácu. Podporili ho: Košický samosprávny kraj, KOSIT a.s, EAST PAPER s.r.o, RWE IT Slovakia, ENVIDOM, NATUR-PACK, KUENZ-SK s.r.o, Slovenské elektrárne, a. s., LABAŠ s.r.o., Mestské lesy, Panta Rhei, Zlatá studňa, IMPRESSIA s.r.o. Nadácia KOSIT je mimovládna organizácia, ktorú v roku 2010 založila spoločnosť KOSIT a.s. za účelom podpory tretieho sektora zvlášť v oblasti environmentálnej výchovy. Okrem finančnej podpory Nadácia KOSIT realizuje svoje vlastné projekty ako sú Škôlka Ježka Separka (za svoju komplexnosť si vyslúžil Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2011), MDD, vzdelávanie seniorov a väzňov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *