
13.03.2026 | Tlačové správy
Od 4. marca už elektromobily a hybridné vozidlá na mestských parkoviskách neparkujú zadarmo. Mnohí vodiči túto zmenu nezaregistrovali, preto na ňu opätovne upozorňujeme.
Prečo došlo k zmene?
Pri kontrolách sa ukázalo, že identifikácia hybridných vozidiel od tých so spaľovacím motorom je problematická a nie je možné určiť či za parkovanie mala byť platená úhrada alebo nie. Zmena pomohla odstrániť tieto problémy.
Bezplatné parkovanie mesto zaviedlo pred rokmi ako podporu elektromobility. Keďže dnes je už segment elektro a hybridných vozidiel výrazne rozšírený, toto zvýhodnenie už nie je potrebné.
Zmeny v parkovacej politike mesto realizovalo aj na základe upozornenia prokurátora v rámci celoslovenskej kontroly parkovacích systémov.
Mestské parkoviská:
• Železničná stanica
• Katolícky dom
• Čierny orol
• Mestský úrad
• Belopotockého ulica
• Ulica kpt. Nálepku
Parkovné je na väčšine parkovísk symbolických 0,60 €/hod.
Parkovné môžete uhradiť v parkovacom automate, cez mobilnú parkovaciu aplikáciu alebo zakúpením dlhodobej parkovacej karty.
Na parkovisku pri železničnej stanici je prvá hodina parkovania zdarma, pred mestským úradom prvých 15 minút.




